Zdrowie i medycyna 

Jak stosować ostropest mielony?

O pozytywnym działaniu różnego rodzaju ziół wiadomo już od dawna. Od pewnego czasu dość dużą popularnością cieszy się zioło, jakim jest ostropest. Przede wszystkim dlatego, iż niezwykle pozytywnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie organizmu.

Właściwości ostropestu

Ostropest mielony ma zbawienne właściwości zdrowotne. Jest tak ze względu na jego skład. Zawiera m.in. witaminę E, olej, aminy oraz sterole. Największy wpływ ostropest ma na prawidłowe działanie wątroby. Skutecznie wpływa na regenerację komórek oraz zapobiega odkładaniu się w komórkach kolagenu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych zawierających ostropest, w tym m. in. olejki. Te wzmacniają skórę, hamują proces starzenia się oraz skutecznie chronią skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UV. W aptekach można zakupić całe lub zmielone ziarna ostropestu. W postaci zmielonej zioło może być wykorzystane do nalewek lub naparów. Idealnie nada się także jako dodatek do soków, sałatek bądź kanapek.

Właściwości nasion konopi

Nie tylko ostropest pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Coraz większą popularnością cieszy się stosowanie nasion konopi. Skutecznie zapobiegają one zawałom serca, miażdżycy oraz udarom. Poza tym bardzo dobrze działają na układ pokarmowy. Warto zatem, tak jak ostropest, włączyć nasiona konopi do codziennej diety. Mogą one stanowić dodatek choćby do makaronu, kaszy, sałatek, a także różnego rodzaju wypieków, w tym do chleba i ciast. Więcej o możliwościach zastosowania nasion konopi przeczytać można na stronie https://olejarnia-gaja.pl/nasiona-konopii/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 + cztery =