Zdrowie i medycyna 

Mleko w proszku dla niemowląt – czy jest bezpieczne?

Niektórzy rodzice sięgają po mleko w proszku dla niemowląt jako substytut mleka matki lub preparatu do żywienia niemowląt. Ale czy to naprawdę działa?

Istnieje kilka powodów, dla których rodzice mogą rozważać stosowanie mleka w proszku dla niemowląt. Po pierwsze, jest ono wygodne i łatwe do przygotowania. Z drugiej strony, niektórzy rodzice mogą nie być w stanie karmić piersią lub mogą zdecydować się nie karmić dziecka piersią.

Jak powstaje?

Mleko w proszku to produkt, który powstaje przy wykorzystaniu procesu parowania. Ciecz zostaje odparowana, a następnie skondensowana do postaci proszku.

Jak każdy inny produkt w proszku, może być mieszany z wodą lub innym płynem, aby był gotowy do spożycia. Mleko w proszku ma wiele zastosowań i jest popularne w wielu krajach na całym świecie. Używa się go do produkcji wielu różnych potraw i napojów, w tym lodów i sera.

Dawne mity

W przeszłości uważano, że mleko w proszku może powodować ciężką biegunkę, odwodnienie, a nawet śmierć u niemowląt. Obawy te opierały się na badaniach z lat 50-tych i 60-tych, które wykazały związek między formułą mleka w proszku a chorobami u niemowląt. Jednakże nowsze badania wykazały, że mleko w proszku nie jest związane z biegunką lub innymi poważnymi dolegliwościami u niemowląt.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

17 − trzy =