Mleko w proszku dla niemowląt – czy jest bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy rodzice sięgają po mleko w proszku dla niemowląt jako substytut mleka matki lub preparatu do żywienia niemowląt. Ale czy to naprawdę działa?

Istnieje kilka powodów, dla których rodzice mogą rozważać stosowanie mleka w proszku dla niemowląt. Po pierwsze, jest ono wygodne i łatwe do przygotowania. Z drugiej strony, niektórzy rodzice mogą nie być w stanie karmić piersią lub mogą zdecydować się nie karmić dziecka piersią.

Jak powstaje?

Mleko w proszku to produkt, który powstaje przy wykorzystaniu procesu parowania. Ciecz zostaje odparowana, a następnie skondensowana do postaci proszku.

Jak każdy inny produkt w proszku, może być mieszany z wodą lub innym płynem, aby był gotowy do spożycia. Mleko w proszku ma wiele zastosowań i jest popularne w wielu krajach na całym świecie. Używa się go do produkcji wielu różnych potraw i napojów, w tym lodów i sera.

Dawne mity

W przeszłości uważano, że mleko w proszku może powodować ciężką biegunkę, odwodnienie, a nawet śmierć u niemowląt. Obawy te opierały się na badaniach z lat 50-tych i 60-tych, które wykazały związek między formułą mleka w proszku a chorobami u niemowląt. Jednakże nowsze badania wykazały, że mleko w proszku nie jest związane z biegunką lub innymi poważnymi dolegliwościami u niemowląt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie przedmioty są potrzebne do kompletnego wypełniania papierów firmowych?
Jakie przedmioty są potrzebne do kompletnego wypełniania papierów firmowych?
Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz musiał wypełnić wiele dokumentów w ciągu roku. Od deklaracji podatkowych po […]
Jak małym kosztem stworzyć wyjątkowy t-shirt?
Jak małym kosztem stworzyć wyjątkowy t-shirt?
W sklepach odzieżowych dostępnych jest wiele modeli koszulek, ale tak naprawdę są bardzo powtarzalne i ciężko osiągnąć z nimi efekt […]
Jak zabezpieczyć samochody w podziemnym parkingu?
Jak zabezpieczyć samochody w podziemnym parkingu?
Z pewnością każdy kierowca samochodu przyzna, że zostawienie auta w podziemnym parkingu jest bardzo wygodne. Poza tym w takich miejscach […]