Mleko w proszku dla niemowląt – czy jest bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy rodzice sięgają po mleko w proszku dla niemowląt jako substytut mleka matki lub preparatu do żywienia niemowląt. Ale czy to naprawdę działa?

Istnieje kilka powodów, dla których rodzice mogą rozważać stosowanie mleka w proszku dla niemowląt. Po pierwsze, jest ono wygodne i łatwe do przygotowania. Z drugiej strony, niektórzy rodzice mogą nie być w stanie karmić piersią lub mogą zdecydować się nie karmić dziecka piersią.

Jak powstaje?

Mleko w proszku to produkt, który powstaje przy wykorzystaniu procesu parowania. Ciecz zostaje odparowana, a następnie skondensowana do postaci proszku.

Jak każdy inny produkt w proszku, może być mieszany z wodą lub innym płynem, aby był gotowy do spożycia. Mleko w proszku ma wiele zastosowań i jest popularne w wielu krajach na całym świecie. Używa się go do produkcji wielu różnych potraw i napojów, w tym lodów i sera.

Dawne mity

W przeszłości uważano, że mleko w proszku może powodować ciężką biegunkę, odwodnienie, a nawet śmierć u niemowląt. Obawy te opierały się na badaniach z lat 50-tych i 60-tych, które wykazały związek między formułą mleka w proszku a chorobami u niemowląt. Jednakże nowsze badania wykazały, że mleko w proszku nie jest związane z biegunką lub innymi poważnymi dolegliwościami u niemowląt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kwestie przemawiają za podjęciem się franczyzy?
Jakie kwestie przemawiają za podjęciem się franczyzy?
Szukasz możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej? Jeśli tak, to powinieneś rozważyć zakup franczyzy. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których powinieneś kupić […]
Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?
Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?
Wizyta u lekarza to zawsze wielkie przeżycie dla małego dziecka, zwłaszcza jeśli przebiega ona w zupełnie nieznanym i obcym dziecku […]
Zniszczone włosy – jak przywrócić im dawny wygląd?
Zniszczone włosy – jak przywrócić im dawny wygląd?
Kto z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i gęstych włosach? Niestety, nie każdy został nimi naturalnie obdarzony. Niejeden z […]