Masaż głowy – w czym może pomóc?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Głowa jest najbardziej wrażliwą częścią naszego ciała i często ją zaniedbujemy. Często zapominamy o tym, aby dbać o siebie i przywiązywać wagę do naszego zdrowia psychicznego tak samo jak do zdrowia fizycznego.

Masaż głowy był stosowany od wieków w wielu kulturach jako sposób na złagodzenie stresu, niepokoju i innych objawów fizycznych. W rzeczywistości słowo „masaż” pochodzi od łacińskiego słowa massa, co oznacza „ugniatanie”. Terapeuci masażu pracują na określonych punktach na ciele znanych jako punkty akupresury lub punkty spustowe.

Jak przebiega taki masaż?

Podczas masażu głowy, terapeuta używa kciuków i palców wskazujących do wywierania nacisku na określone punkty na skórze głowy. Powoduje to rozszerzanie i kurczenie się naczyń krwionośnych pod skórą, co może zmniejszyć napięcie.

Jakie przynosi korzyści?

Masaż głowy to świetny sposób na relaks, zrzucenie stresu i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jest on stosowany od wieków w celu leczenia dolegliwości fizycznych i wspierania dobrego samopoczucia psychicznego.

Masaż głowy Warszawa może pomóc złagodzić napięciowe bóle głowy, migreny, problemy z zatokami oraz zaburzenia związane ze stresem, takie jak bezsenność czy napady lęku. Na bardziej ogólnym poziomie, masaż głowy może obniżyć ciśnienie krwi i ułatwić gojenie się urazów szyi i kręgosłupa.

Masaż głowy pomaga również w koncentracji – coś, co jest bardzo ważne podczas wykonywania jakiejkolwiek pracy. Masaże głowy są również świetne dla poprawy wydajności pamięci – po prostu spróbuj jednego teraz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prywatny samolot – czy warto podróżować w ten sposób?
Prywatny samolot – czy warto podróżować w ten sposób?
Podróżowanie samolotem to jedna z najbezpieczniejszych, a zarazem najszybszych form transportu. Wiele osób decyduje się na wynajęcie prywatnego samolotu, który […]
Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?
Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?
Kompleksowa opieka prawna nie dotyczy tylko skomplikowanych spraw rozwodowych, czy zaciekłych batalii dużych firm. Z pomocy profesjonalnego prawnika warto skorzystać […]
Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?
Wybór okularów zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych musi być dobrze przemyślany. Jest to bowiem dodatek, który będziemy nosić na co […]