Zdrowie i medycyna 

Czy psychoterapia może pomóc w leczeniu zaburzenia snu?

Dzisiejsze szybkie tempo życia nie sprzyja niestety zdrowiu psychicznemu. Problemy z bezsennością mogą pojawić się na skutek stresu związanego z pracą, problemów w rodzinie lub poważnych zaburzeń psychicznych – najczęściej lęków lub depresji.

Kiedy powinieneś zwrócić się o pomoc do psychologa?

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące symptomy, takie jak częste budzenie się w środku nocy bez wyraźnego powodu, niemożność zaśnięcia lub wprost przeciwnie – nadmierna długość snu, która wcale nie sprawia, że jesteś  wypoczęty – być może to właśnie odpowiedni moment, by skorzystać z pomocy terapeutycznej. Psychoterapeuta pomoże Ci dokładnie zdefiniować, co właściwie powoduje w Twoim przypadku nadmierny stres i wskaże właściwe, zdrowe sposoby radzenia sobie z nim.

Psycholog potrafi rozpoznać ewentualne zaburzenia wymagające farmakoterapii i stwierdzić, czy powinieneś odwiedzić również gabinet lekarza psychiatry. Jeśli borykasz się z zaburzeniami snu i szukasz sprawdzonej placówki, sprawdź na https://www.poradnia-psyche.pl, co ma do zaoferowania specjalistyczna poradnia.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

siedemnaście + dziewięć =