Zdrowie i medycyna 

Jakie rodzaje masek CPAP można wyróżnić na rynku?

Maski CPAP coraz bardziej zyskują w Polsce na popularności. Nie ma co się dziwić, dzięki nim jakość snu u osób, które mają problemy z oddychaniem może znacząco wzrosnąć. Nie każdy jednak wie jakie typy masek są dostępne. Przyjrzyjmy się więc wspólnie jakie maski CPAP można dostać na polskim rynku.

Jakie rodzaje masek CPAP można wyróżnić na rynku?

Jeżeli chodzi o maski CPAP przeznaczone dla aparatów Airsense 10 Autoset, to na polskim rynku możemy wyróżnić między innymi maski:

– donosowe, które bezpośrednio dostarczają tlen za pomocą rurek do naszego nosa,

– maski nosowe, które niejako obejmują nasz nos,

– maski ustno-nosowe oraz twarzowe- swoją powierzchnią obejmują one całą twarz, a co a tym idzie, pozwalają na oddychanie za pomocą ust, co jest przydatne na przykład, gdy mamy katar.

Odpowiedni dobór maski tak naprawdę zależy od choroby, z jaką się zmagamy, i to właśnie pod jej kątem powinien być dokonywany. Kolejną ważną kwestią jest kształt twarzy, ponieważ jeżeli maska będzie nieszczelna, to będziemy tracić tlen, który jest dostarczany z urządzenia, a co za tym idzie, właściwości lecznicze będą znacznie gorsze. Warto więc przy wyborze maski kierować się między innymi katalogiem, dzięki które znajdziemy najbardziej dopasowaną.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć × 2 =