Dochodzenie odszkodowania polskiego lub za wypadek zagraniczny

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dochodzenie swoich powypadkowych praw to często proces długi, żmudny i wymagający konsultacji z ekspertami, którzy są gotowi przedstawić niezbite argumenty firmie ubezpieczeniowej, wymagające dopłaty do pierwotnego kosztorysu. Takie działania mogą przebiegać na różnych drogach, dlatego warto poznać je wszystkie i przystąpić do profesjonalnych działań od samego początku.

Dochodzenie praw w imieniu poszkodowanego

Pierwszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dochodzenie praw w imieniu poszkodowanego. W takim przypadku rzeczoznawca wycenia szkodę i porównuje ją z uzyskanym z ubezpieczalni kosztorysem. Dzięki temu może wykryć ewentualne nieprawidłowości i zaniżenia. Jeśli rzeczywiście się pojawiły, konieczne jest zwrócenie się do sądu o odzyskanie należnych dóbr, co z kolei może wiązać się ze współpracą z kancelarią prawną. Dodatkowo w zakresie tych usług mogą pojawić się też dodatkowe działania, jak dochodzenie renty powypadkowej.

Wypłata odszkodowania za szkody zagraniczne

Jeśli wypadek nastąpił za granicą, sprawa zazwyczaj komplikuje się jeszcze bardziej. Dochodzenie odszkodowań Szczecin za straty poniesione poza Polską jest możliwe tylko w przypadku pierwszej kalkulacji. Oznacza to, że rzeczoznawca powinien zadziałać jako pierwszy, gdyż przy ponownym rozliczaniu spraw, koszty nie zostaną uzupełnione.

Wykup szkód

Ostatnia możliwość to uzyskanie dopłaty w formie tzw. wykupu szkód. Oznacza to, że firma zajmująca się rzeczoznawstwem rezygnuje z dochodzenia sprawy na drodze sądowej w imieniu klienta i samodzielnie wypłaca mu odpowiednią kwotę. W ten sposób wykupuje jego prawa do szkody, co może być znacznie szybszym i pewniejszym rozwiązaniem niż pierwsze z nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Olej grzewczy – zastosowanie i właściwości
Olej grzewczy – zastosowanie i właściwości
Olej grzewczy, zwany również opałowym, to jedno z paliw, które w naszym kraju nadal znajduje szerokie zastosowanie. Zaraz po kotłach […]
Kiedy współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym może okazać się niezbędna?
Kiedy współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym może okazać się niezbędna?
Rachunkowość, finanse i podatki to rzeczy, z którymi musi mierzyć się każda osoba fizyczna, a także przedsiębiorstwa osiągające dochody. Ogarnięcie […]
Zwiedzanie zabytków bez wychodzenia z domu – jak to możliwe?
Zwiedzanie zabytków bez wychodzenia z domu – jak to możliwe?
Zwiedzanie jest jedną z bardzo ciekawych form spędzania wolnego czasu. Nie każdy z nas ma jednak czas na to, by […]