Dla domu i ogrodu 

Co zamontować w oknie zamiast firan?

Oprócz klasycznych firan, które zakrywają nasze okna najczęściej w komplecie z zasłonami, można wymienić kilka alternatywnych rozwiązań, jeśli chodzi o przesłonę okienną. Jednym z nich są żaluzje. Występują one dwóch w wersjach: poziomej, która jest bardziej popularna przy osłonie małych i średnich okien oraz pionowej- wykorzystywanej zazwyczaj do zasłaniania większych powierzchni ze szkła. Żaluzje wytwarzane są z drewna, aluminium albo tworzywa PCV. Główną ich zaletą jest możliwość regulacji natężenia światła słonecznego, dzięki odpowiedniemu ustawieniu lamel.

Innym sposobem na zakrycie okien są rolety wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze występują w kilku odmianach i są wykonane z materiału, który gwarantuje ochronę przed słońcem i zapewnia intymność przebywania w pomieszczeniu. Z kolei rolety zewnętrzne zatrzymują światło i ciepło słoneczne zanim dotrą one do zewnętrznej powierzchni szyby. Poza tym ograniczają hałas, a także w dużym stopniu zabezpieczają przed włamaniem. Jeżeli nie odpowiadają nam ani żaluzje, ani rolety plisy będą dla nas zapewne najlepszym rozwiązaniem. Dają one bowiem możliwość zasłonięcia dowolnej części okna, czy to od dołu, czy też od góry. Ponadto pozwalają na płynne sterowanie przesłoną i zatrzymanie jej w jakiejkolwiek pozycji, stanowiąc jednocześnie ciekawy element dekoracyjny.

Jak ochronić się przed insektami i pyłkami roślin?

Pomocne okazują się tutaj moskitiery. Są to siatki montowane w otworach okiennych, które nie ograniczając widoczności, stanowią barierę dla insektów i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Wyróżnić możemy moskitiery w wersjach: ramkowej, rolowanej, przesuwnej czy plisowanej. Te pierwsze można znaleźć na https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna. Optymalnym wyborem wydaje się być moskitiera ramkowa, z uwagi na prosty sposób montażu za pomocą bezinwazyjnych uchwytów.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

2 × 3 =