Dla domu i ogrodu 

Często używane rodzaje podłogi

Drewno i jego imitacje

Osoby szukające najbardziej klasycznych rozwiązań powinny postawić na drewno. To materiał naturalny i trwały, który w razie zniszczenia można poddawać renowacji. Odpowiednio pielęgnowana drewniana podłoga wygląda stylowo i pięknie, nadając dodatkowo wnętrzom przytulności i ciepła.

Jeszcze kilkanaście lat temu dużą popularnością w Polsce cieszyły się parkiety. Pomimo tego, że drewniany parkiet jest niezwykle efektowny, problemem stanowi jego prawidłowe ułożenie. Montaż klapek parkietowych jest dosyć czasochłonny, a przez to kosztowny, dlatego obecnie stosuje się inne materiały.

Miłośnicy naturalnego drewna postawić powinni na deski podłogowe. Materiał ten jest równie efektowny co parkiet, jednak zdecydowanie łatwiejszy w montażu.

Znakomicie sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Tańszą alternatywą dla desek podłogowych są panele laminowane imitujące naturalne drewno. Chociaż żadne panele nie dorównają podłodze wykonanej z naturalnego drewna, wysokiej jakości produkty mogą być trwałe i wyglądać efektownie.

Wykładziny lub płytki podłogowe

Wiele osób decyduje się również, aby położyć na podłodze wykładzinę. Wykładzina najczęściej stosowana jest w sypialni lub pokoju dziecięcym, nadając tym pomieszczeniom ciepła. Chociaż materiał ten jest trwały i wygląda efektownie, wymaga częstego odkurzania i mycia. Zaniedbana wykładzina może stać się siedliskiem brudu i kurzu. Brud i kurz mogą z kolei przyczyniać się do powstawania alergii wśród domowników.

Jeśli chodzi o kuchnie i łazienki, największą popularnością cieszą się płytki podłogowe. Podłoga wyłożona płytkami wygląda efektownie, jest trwała, odporna na wilgoć i przede wszystkim łatwa w czyszczeniu. Wybierając płytki podłogowe do kuchni i łazienki, warto zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności oraz antypoślizgowość.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzy × 4 =