Dla domu i ogrodu 

Jak cieszyć się czystym powietrzem w całym domu?

Powietrze w domu powinno mieć odpowiednią wilgotność oraz nie być zbyt suche, gdyż wpływa to niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie. Warto zadbać również o to, aby oczyścić je z alergenów, pyłków i roztoczy, które powodują nieprzyjemne dolegliwości. Istnieje kilka sposobów na to, aby powietrze w całym domu było czyste i świeże.

Jakie parametry powinno posiadać powietrze w domu?

Jakość powietrza, które wypełnia dom ma ogromny wpływ na komfort i jakość życia. Najlepsza wilgotność powinna mieścić się w przedziale od 30 do 65%. Jeśli jest ono zbyt suche zaczynają pojawiać się problemy z oddychaniem, suchość gardła oraz wysuszone spojówki. Są to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Obniża się także odporność organizmu i zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji. Dobrym sposobem na podniesienie jakości powietrza w domu są rośliny, które absorbują dwutlenek węgla w zamian produkując tlen i zwiększając wilgotność. Warto ustawić kilka z nich w pomieszczeniach, aby skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Popularnym rozwiązaniem jest także korzystanie z oczyszczaczy powietrza, które doskonale usuwają wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Zabijają one bakterie, wirusy, a także grzyby i pleśń. Świetnym sposobem na to, aby cieszyć się doskonałej jakości powietrzem przez cały rok jest klimatyzacja. Pozwala ona na regularną wymianę powietrza, co jest szczególnie istotne dla alergików. Posiadają one specjalne filtry, które zapobiegają przedostaniu się zanieczyszczeń do wnętrza pomieszczenia. Pomagają utrzymać właściwy poziom wilgotności. Zastanawiając się nad montażem klimatyzacji w swoim domu warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie https://sgklima.pl/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiem + 4 =