Dla domu i ogrodu 

Popularne typy lamp stosowane w aranżacji mieszkań i domów

W każdym mieszkaniu potrzebne jest dodatkowe, sztuczne oświetlenie. Jednak lampy nie muszą być tylko praktyczne. Coraz częściej sięgamy po modele, które są ozdobne i dają odpowiednią ilość światła. Same żarówki również mogą być bardziej lub mniej dekoracyjne. Dlatego nie warto brać pierwszego lepszego punktu świetlnego, a raczej zastanowić się, jak ten konkretnie model może wpłynąć na aranżację naszego wnętrza.

Modne kinkiety

Głównym światłem jest zawsze światło górne, potocznie nazywane żyrandolem. Jednak światło padające z boku też jest istotne. Kinkiety są potrzebne jako oświetlenie boczne zwłaszcza w większych pokojach. Bardzo często montuje się je również na ścianie, przy której ma stanąć biurko do nauki lub pracy. Łagodnie opadające światło z góry jest bardzo przydatne. Pod tym względem ciekawe kinkiety będzie można znaleźć m.in. na stronie https://skleplamp.pl/Lampy-scienne-Kinkiety-c56. Bardzo ładnie wyglądają proste konstrukcje, gdzie to dekoracyjna żarówka gra główną rolę. Można znaleźć też kinkiety z abażurem czy wykonane z metalu i szkła, które mają bardziej tradycyjny wygląd.

Lampy wolnostojące

Najczęściej do dekoracji wykorzystywane są lampy wolnostojące. Bardzo często wybierane są lampy stojące z dużym abażurem, które mają dodać retro klimatu. Mogą one być ustawione w ciemniejszych rogach pomieszczenia, gdzie nie sięga światło z lamp górnych i bocznych, aby oświetlić to miejsce, ale bardzo często pełnią one funkcję tylko dekoracyjną. Mniejsze lampy stojące chętnie ustawiamy na stolikach, komodach i toaletkach, aby udekorować te meble.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

10 + 13 =