Dla domu i ogrodu 

Ozdobne czy klasyczne – jakie klamki zamontować przy drzwiach wewnętrznych?

Elementy wykończeniowe takie jak klamki do drzwi, okucia meblowe czy inne dodatki  to wbrew pozorom ciężki wybór. Najczęściej to właśnie te małe szczegóły mają największy wpływ na efekt końcowy aranżacji wnętrza, a nawet na styl całego pomieszczenia. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać klamki, które będą idealnie wkomponowywały się w resztę wnętrza i dadzą nam pożądany efekt. Oczywiście przede wszystkim należy się zastanowić, jaki właściwie efekt chcemy osiągnąć i jaki styl wykończeniowy nam odpowiada, a następnie przejrzeć kilka opcji i drogą eliminacji wybrać najbardziej pasującą.   

Czym się kierować przy wyborze klamek?

Wybór klamek do drzwi wewnętrznych zależy od kilku ważnych czynników. Jak zostało powiedziane na początku, wybranie jednego odpowiadającego nam stylu aranżacji jest kluczowe. Po wstępnym zarysie i decyzji o tonie, w jakim wnętrze będzie utrzymane, należy wziąć pod uwagę również jakie drzwi wybraliśmy to naszych pomieszczeń. Jeśli będą to drzwi ozdobione eleganckimi frezowaniami – warto wybrać klamki, które również będą utrzymywały się w ozdobnym stylu i fantazyjnych kształtach. Do drzwi nowoczesnych najlepiej sprawdzą się klamki proste o geometrycznych kształtach. 

Decyzja o wyborze klamek zależy też oczywiście od upodobań i nasze pomysły nie muszą mieścić się w określonych normach. Jeżeli macie wątpliwości i nie wiecie do końca, jaki styl klamek najbardziej wam odpowiada, warto rozejrzeć się i porównać różnego rodzaju klamki na https://www.sparta.com.pl/pl/klamki. Tutaj producent proponuje atrakcyjną ofertę i szerokich wybór klamek zarówno ozdobnych jak i klasycznych. Z pewnością pomoże to w podjęciu decyzji.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 − pięć =