Dla domu i ogrodu 

Gumowe akcesoria zabezpieczające powierzchnię – co może się przydać?

Rysy na drewnianym parkiecie mogą przyprawić wiele kłopotów każdemu domownikowi – szczególnie gdy powstaną w nowo wybudowanym domu domu. Nie mówiąc już o poważniejszych uszkodzeniach. Nawet jeśli nie są one za bardzo widoczne, to i tak mogą psuć samopoczucie poprzez fakt, iż wydaje się, że w każdej chwili goście mogą coś zauważyć. Są na szczęście bardzo tanie i skuteczne metody na uniknięcie tego typu rys na podłodze.

Jak powstają takie uszkodzenia?

Najczęstszym powodem jest po prostu codzienne użytkowanie. Wystarczy na przykład wyrobienie sobie nawyku aby codziennie odsuwać krzesło w jadalni. Jako że przyzwyczajenie jest druga naturą człowieka, to przeważnie jest to czynność powtarzana z pewną dokładnością. W skutek takiego powtarzalnego działania podda się nawet najbardziej wytrzymały surowiec. Kolejnym powodem może być remont w domu. Nawet najzwyklejsze odmalowanie ścian, aby trochę odświeżyć wnętrze wymaga odsunięcia często dosyć ciężkich mebli. Czasem zdarzy się, że po prostu nikt nie pomyśli, że ten prostszy sposób na przemieszczenie wyposażenia domu jest też tym bardziej szkodliwym dla podłóg.

Jak się zatem przed tym uchronić?

Sposobów jest wiele, ale jak zawsze geniusz tkwi w prostocie. Jeśli tylko można, należy zastosować w meblach stopki gumowe. To bardzo tanie, skuteczne oraz łatwo dostępne rozwiązanie sprawi, że raz na zawsze będzie można zapomnieć o porysowanym parkiecie. Dodatkowo stopki gumowe są bardzo wytrzymałe. Nie ma obawy, że trzeba je będzie w krótkim czasie wymienić na nowe. Trudno o bardziej kompleksowe rozwiązanie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

szesnaście − 5 =