Technika i auto-moto 

Rodzaje palet

Palety są jednym z akcesoriów najczęściej wykorzystywanych w logistyce oraz spedycji. Poniższe zestawienie pokazuje, jakie platformy transportowe cieszą się największą popularnością wśród przedsiębiorców i jakie zalety je wyróżniają.

Profesjonalne podpory pod towary – uniwersalne, wytrzymałe i bardzo przydatne

Obecnie dominującą pozycję wśród platform zajmują palety drewniane. To uniwersalne konstrukcje blokowe o dużej wytrzymałości, które sprawdzają się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu i usług. Niemałą konkurencję stanowią dla nich palety plastikowe. Są one stosunkowo lekkie, wykonywane z tworzyw odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem mogą być stosowane do przewożenia i magazynowania produktów żywnościowych, kosmetyków oraz drobnych artykułów gospodarstwa domowego.

Z kolei podpory metalowe wykorzystywane są przede wszystkim w hutnictwie oraz różnorakich działach motoryzacji. Wyróżnia je niezwykle solidna budowa, wysoki stopień wytrzymałości na obciążenia oraz duża masa własna.  Dostępność licznych wariantów platform gwarantuje, że każdy znajdzie model odpowiadający specyfice jego potrzeb.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

14 + 12 =