Czym jest regeneracja turbosprężarek i dlaczego się ją przeprowadza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turbosprężarka jest kluczowym elementem silnika samochodowego, który zapewnia jego sprawność i osiągi. Pozwala ona zwiększyć wydajność silnika o 20-30% poprzez optymalizację procesu spalania. Jednak z czasem, jak każdy inny mechanizm, wymaga ona naprawy.

Takie działanie jak regeneracja tego mechanizmu, pełni standardową procedurę podczas remontu turbosprężarki. Podstawowym powodem, dla którego to się robi, jest bezpieczeństwo. Zespół wirujący znajduje się pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, dlatego ryzyko uszkodzenia operatorów w przypadku awarii jest zbyt duże.

Po czym poznać, że turbosprężarka potrzebuje regeneracji?

Skąd wiadomo, że turbosprężarka wymaga regeneracji? Jeśli zauważy się następujące objawy, bardzo możliwe, że nadszedł czas na remont turbosprężarki:

– wzrost zużycia oleju,

– wysoki poziom oleju w turbosprężarce,

– dym wydobywający się z układu wydechowego,

– obniżone osiągi silnika,

– wzrost zużycia paliwa,

– hałas silnika podczas przyspieszania lub jazdy z dużym obciążeniem.

Realizacja

Regeneracja turbosprężarek odbywa się w bardzo prosty sposób: koła turbiny i sprężarki są ze sobą spawane, tak aby nie mogły się obracać. Zastosowanie takiej metody umożliwia bezpieczne usunięcie łożysk z wału, co pozwala na uzyskanie dostępu do wszystkich elementów wkładu, które wymagają naprawy.

Po udanej naprawie, przed zamontowaniem wkładu w pojeździe należy sprawdzić jego prawidłowe działanie, co wymaga zastosowania stanowiska do badania turbosprężarek.

Osoby, które chciałaby skorzystać z profesjonalnej usługi regeneracji, mogą polegać na odpowiednim serwisie takim jak https://dieselserwis-poznan.pl/regeneracja-turbosprezarek-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie narzędzia powinien mieć każdy monter
Jakie narzędzia powinien mieć każdy monter
Monter to zawód wymagający często dużej wiedzy, wyobraźni i doświadczenia. Nie ma tu znaczenia, czy jest to monter elektryk, monter […]
Jaki prezent kupić z okazji awansu zawodowego?
Jaki prezent kupić z okazji awansu zawodowego?
W życiu zawodowym każdego człowieka, jednym z najpiękniejszych momentów jest awans zawodowy. Stanowi on bowiem dowód na to, że szef […]
Włochy nie tylko na lato, czyli o zimowych wyjazdach na nartach
Włochy nie tylko na lato, czyli o zimowych wyjazdach na nartach
Podróże to wspaniała forma spędzania czasu wolnego. Uczą, sprawiają, że nawiązujemy nowe i interesujące znajomości oraz poszerzamy własne horyzonty. Coraz […]