Czym jest regeneracja turbosprężarek i dlaczego się ją przeprowadza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turbosprężarka jest kluczowym elementem silnika samochodowego, który zapewnia jego sprawność i osiągi. Pozwala ona zwiększyć wydajność silnika o 20-30% poprzez optymalizację procesu spalania. Jednak z czasem, jak każdy inny mechanizm, wymaga ona naprawy.

Takie działanie jak regeneracja tego mechanizmu, pełni standardową procedurę podczas remontu turbosprężarki. Podstawowym powodem, dla którego to się robi, jest bezpieczeństwo. Zespół wirujący znajduje się pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, dlatego ryzyko uszkodzenia operatorów w przypadku awarii jest zbyt duże.

Po czym poznać, że turbosprężarka potrzebuje regeneracji?

Skąd wiadomo, że turbosprężarka wymaga regeneracji? Jeśli zauważy się następujące objawy, bardzo możliwe, że nadszedł czas na remont turbosprężarki:

– wzrost zużycia oleju,

– wysoki poziom oleju w turbosprężarce,

– dym wydobywający się z układu wydechowego,

– obniżone osiągi silnika,

– wzrost zużycia paliwa,

– hałas silnika podczas przyspieszania lub jazdy z dużym obciążeniem.

Realizacja

Regeneracja turbosprężarek odbywa się w bardzo prosty sposób: koła turbiny i sprężarki są ze sobą spawane, tak aby nie mogły się obracać. Zastosowanie takiej metody umożliwia bezpieczne usunięcie łożysk z wału, co pozwala na uzyskanie dostępu do wszystkich elementów wkładu, które wymagają naprawy.

Po udanej naprawie, przed zamontowaniem wkładu w pojeździe należy sprawdzić jego prawidłowe działanie, co wymaga zastosowania stanowiska do badania turbosprężarek.

Osoby, które chciałaby skorzystać z profesjonalnej usługi regeneracji, mogą polegać na odpowiednim serwisie takim jak https://dieselserwis-poznan.pl/regeneracja-turbosprezarek-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Usługi księgowe dla firm, czyli jak znaleźć sprawdzone biuro rachunkowe?
Usługi księgowe dla firm, czyli jak znaleźć sprawdzone biuro rachunkowe?
Korzystając z usług biura rachunkowego, można znacznie odciążyć własną firmę, zlecając wszystkie problemy księgowe, a często również administracyjne- profesjonalistom. Wielu […]
Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?
Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?
Wyposażenie łazienki to trudna sztuka. Wszystkie wstawione sprzęty muszą mieć praktyczną wartość, ale też być nowoczesne i ładne. Stworzenie estetycznego […]
Jakie meble powinny znajdować się w sypialni?
Jakie meble powinny znajdować się w sypialni?
Sypialnia, szczególnie w niewielkim mieszkaniu, to pomieszczenie wielozadaniowe. Oczywiście podstawową funkcją tej powierzchni musi być możliwość komfortowego wypoczynku, jednak poza […]