Człowiek i styl 

3 produkty, które wspomogą rozwój dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka to jeden z celów, jaki przyświeca rodzicom w trakcie wychowania. Wiemy, że bazą do zgodnego z przyjętym modelem rozwoju dziecka, jest bezpieczne środowisko, przepełnione troską i miłością. Zapewnienie tych kluczowych, z punktu widzenia bezbronnego niemowlęcia, warunków pozwala na kontynuowanie zagadnienia i poszerzanie możliwości rozwoju.

Istotną kwestią jest stymulujące otoczenie oraz możliwość samodzielnej eksploracji, a przede wszystkim nieograniczanie maluchowi potrzeb poznawania świata, dbając jednocześnie o brak zagrożeń. Jak wspomóc rozwój za pomocą specjalistycznych narzędzi?

Kluczowe pomoce w rozwoju dziecka

Na samym początku przydatna może się okazać mata edukacyjna wyposażona w liczne przyciski i dodatki, które budzą zainteresowanie dziecka. W ten sposób doświadcza różnorodnych materiałów, dźwięków oraz własnych odczuć z nimi związanych. Może trenować odruchy chwytania, przesuwania oraz stymulować różne zmysły. W kategorii produktów wspomagających rozwój nie można zapomnieć o kostce sensorycznej, która może towarzyszyć dziecku znacznie częściej niż mata.

Podczas gdy tę pierwszą należy rozłożyć i pozostawić na niej malucha, kostkę można zabrać do samochodu, wózka lub po prostu przyczepić do rączki niemowlęcia, by miało do niej stały dostęp. Ten produkt wpływa na wzrok, dotyk oraz słuch. Z kolei wydawnictwo SBM przygotowało w ofercie bogaty pakiet książek edukacyjnych dostosowanych do różnych etapów rozwoju dziecka, a tym samym specyficznych potrzeb w danym okresie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × pięć =