Dla domu i ogrodu 

Jak ozdobić taras na lato?

Latem wielu z nas chętnie przebywa na dworze i świeżym powietrzu, a własny taras jest doskonałym miejscem na spędzanie długich wieczorów, ciepłych poranków i wolnych popołudni, dlatego warto zadbać o to, by był przyjemnym miejscem do relaksu. Oprócz podstawowych sprzętów jak stół, krzesła czy fotel albo leżak, uroku dodadzą mu rozmaite dekoracje. Jak więc ozdobić taras na ciepłe letnie dni?

Pomysły na taras przy domu

Wśród praktycznych dekoracji tarasowych na pewno warte uwagi są wszelkiego rodzaju elementy oświetlenia. Lampy na panele solarne, kinkiety zamontowane na ścianach czy świetlne girlandy zawieszone pod zadaszeniem albo wzdłuż barierek dodadzą uroku tarasowi szczególnie wieczorami, a do tego będą ozdobą funkcjonalną – poprawią widoczność i pozwolą cieszyć się wieczorami aż do późnych godzin nocnych.

Nie zapominajmy także o roślinach, które ożywiają każdą aranżację. Nawet jedna czy dwie donice z pachnącymi kwiatami czy ziołami sprawią, że taras będzie prezentował się piękniej. Na stolikach możemy ustawić małe pojemniki z petuniami, goździkami czy maciejkami, które najwięcej aromatu uwalniają wieczorami, natomiast za pomocą dużych donic, które znajdziemy na przykład na stronie: https://donice-zadora.pl/duze-donice-c-71_12.html, możemy otoczyć taras, podzielić go na strefy lub zasłonić się przed spojrzeniami sąsiadów, jeśli zasadzimy w nich wysokie trawy ozdobne czy pnące rośliny wraz z zamontowanym stelażem. W takich donicach świetnie radzą sobie też zioła wymagające więcej miejsca na bryłę korzeniową, więc możemy w nich posadzić również miętę, rozmaryn czy melisę.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzy − dwa =