Dla domu i ogrodu 

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Kiedy nadchodzą cieplejsze wiosenne dni, wiele osób zabiera się do gruntownych porządków w domu i w ogrodzie. Zwłaszcza w kalendarzu każdego ogrodnika jest to jeden z wyjątkowo gorących okresów, ponieważ czeka go wówczas dużo pracy, której efekty dostarczą ogrom satysfakcji dopiero latem. Każdy ogród po zimie wymaga dokładnego odświeżenia i przeprowadzenia kilku kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych, warto zatem wiedzieć, jak wykonać je poprawnie.

Grabienie, sadzenie i aranżacja

Ogrodnik nie powinien zwlekać z wiosennymi porządkami zbyt długo – jeżeli tylko pogoda dopisuje, najlepszym miesiącem na ich rozpoczęcie jest marzec. Co istotne, większości doświadczonych miłośników roślin wystarczy zaledwie kilka dni, aby gruntownie przygotować się do zbliżającego się sezonu. W pierwszej kolejności należy dokonać przeglądu posiadanych urządzeń i przyborów. Trzeba dokładnie zweryfikować ich sprawność i ewentualnie wyczyścić oraz naostrzyć.

Następnie można przystąpić do grabienia liści i usuwania innych nieczystości nagromadzonych zimą. Kolejną istotną czynnością jest przygotowanie podłoża, czyli gleby do zasiewu. Jeśli ten etap mamy za sobą, możemy przystąpić do sadzenia roślin i warzyw. Wczesną wiosną najlepiej jest wykorzystywać w tym celu specjalne osłony, które stanowią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Po posadzeniu wszystkich kwiatów, krzewów lub warzyw nie można zapominać o ich regularnej pielęgnacji – podlewanie i nawożenie to czynności wymagane przez resztę sezonu. Ważnym aspektem przygotowania ogrodu do wiosny i lata jest również wyposażenie go w elementy ozdobne i użytkowe.

Ciekawym pomysłem są aluminiowe meble ogrodowe, wyjątkowo modne w obecnych czasach. Tradycyjnym rozwiązaniem jest natomiast postawienie huśtawki ogrodowej, która będzie upiększała ogród i jednocześnie służyła do odpoczynku. Na https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Relaks-w-ogrodzie_Hustawki-ogrodowe-224.html dostępna jest w kilku wariantach.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

13 + 20 =