Dla domu i ogrodu 

Korzyści, jakie daje zmiękczacz do wody

Twarda woda to problem występujący w bardzo wielu gospodarstwach domowych. Niestety przeważnie jest on bagatelizowany, co nierzadko prowadzi do niezwykle nieprzyjemnych skutków. Na szczęście na rynku istnieje specjalne urządzenie zwane zmiękczaczem wody, które skutecznie usuwa z niej jony odpowiedzialne za twardość i zastępuje je korzystnymi jonami sodu. Podłączenie zmiękczacza wody jest bardzo proste – instaluje się go według instrukcji najczęściej przed piecem centralnego ogrzewania. 

Tańsze ogrzewanie i zdrowa skóra na wyciągnięcie ręki 

Zmiękczacz działa na takiej zasadzie, że wymienia odpowiedzialne za twardość wody kationy wapnia oraz magnezu na kationy sodu. Tak uzyskana ciecz nie tworzy nieestetycznych osadów z kamienia, które pojawiały się wcześniej w czajniku, na sprzętach AGD (pralce, zmywarce itp.) czy ekspresie do kawy, wpływając negatywnie na ich pracę i wywołując różnego rodzaju usterki. Podstawową korzyścią ze stosowania zmiękczacza jest zatem znaczne przedłużenie żywotności wielu urządzeń domowych. 

Kolejnym istotnym atutem tego rozwiązania jest poprawa wydajności sprzętu służącego do ogrzewania pomieszczeń, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie rachunków (nawet o 20%). Wszystko dzięki temu, że wyeliminowany zostaje kamień kotłowy, skutkujący zmniejszeniem przekroju rur i ich korozją. Pozostałe korzyści to m.in.: zdrowsza i gładsza skóra (nie jest bowiem narażona w aż takim stopniu na detergenty), naczynia pozbawione zacieków, oszczędność pieniędzy na środkach czyszczących oraz większa miękkość i ładniejszy zapach tkanin po praniu. Oprócz zmiękczacza warto również zaopatrzyć się w mechaniczny filtr samoczyszczący do wody, dzięki któremu usuniemy z niej również muł, rdzę i inne szkodliwe zawiesiny.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery + 15 =