Dla domu i ogrodu 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza do basenu?

Wszelkie zbiorniki wodne użytkowane obok obiektów mieszkalnych wymagają systematycznego czyszczenia, bo w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko zmętnienia wody oraz nagromadzenia się nieestetycznego, trudnego do usunięcia nalotu. Dotyczy to w szczególności basenów ogrodowych, czyli konstrukcji przeznaczonych do brania kąpieli w letnie dni. W tym przypadku do usuwania wszelkich zabrudzeń idealnie nadaje się dedykowany odkurzacz ręczny albo automatyczny. Wyjątkowo funkcjonalne modele oferuje ta wrocławska firma: https://zodiacpolska.pl/products/odkurzacz-do-basenu/.

Rodzaj urządzenia i jego moc to kluczowe parametry

Decydując się na zakup odkurzacza basenowego, trzeba najpierw zainteresować jego budową. Podstawową funkcjonalność gwarantują egzemplarze ręczne, charakteryzujące się niską wagą i atrakcyjną ceną, a jednocześnie w pełni satysfakcjonującą skutecznością. Ich jedynym mankamentem jest konieczność stałej obsługi, co zajmuje sporo czasu i kosztuje nieco wysiłku. Alternatywę dla osób wygodnych stanowią wersje automatyczne, które po uruchomieniu i zaprogramowaniu wykonują całą pracę samodzielnie, bez udziału człowieka.

Drugi niezwykle ważny czynnik wyboru to moc sprzętu, przekładająca się w ogromnej mierze na jego możliwości. Do średniej wielkości basenów w zupełności wystarczy odkurzacz dysponujący mocą na poziomie około 2000 W. Nie bez znaczenia jest również pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Pamiętajmy o tym, że jeśli będzie zbyt mała, wówczas niezbędne okaże się nieustanne wyłączanie i opróżnianie urządzenia. Pożądana pojemność to minimum 20 litrów.

Pozostałe istotne parametry to: długość rury ssącej, liczba trybów pracy, ogólna jakość wykonania oraz cena.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 × 2 =