Dla domu i ogrodu 

Jakie lampy pasują do łazienki?

Łazienka, choć uważana za jedno z najmniej reprezentacyjnych pomieszczeń, pełni bardzo ważną funkcję użytkową. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia aranżacja, w szczególności oświetlenie, które wpływa zarówno na stronę estetyczną, jak i stricte funkcjonalną.

Led czy halogen?

W sklepach z oświetleniem można znaleźć szeroki wybór lamp łazienkowych. Poszczególne propozycje różnią się wyglądem, wielkością oraz rodzajem zasilania. Do najpopularniejszych należy oświetlenie ledowe oraz halogeny. Wybór konkretnego rozwiązania to kwestia indywidualnego gustu, przed dokonaniem wyboru warto jednak szczegółowo przeanalizować własne potrzeby oraz charakter każdej alternatywy.

Największą zaletą halogenów jest to, że zapewniają nawet do 70% więcej światła niż tradycyjne żarówki, a mocno rozproszone światło równomiernie oświetla pomieszczenie. Oświetlenie halogenowe jest więc jak najbardziej wskazane w łazienkach. Wiele zalet posiadają także żarówki LED, które odznaczają się przede wszystkim niskim zużyciem energii elektrycznej i długowiecznością. Ciekawą propozycją do pomieszczeń łazienkowych są odporne na wilgoć listwy ledowe.

Za pomocą tych modeli można stworzyć oświetlenie punktowe, podkreślając wybrane miejsca w łazience. Szeroki wybór modeli łazienkowych oferuje sklep z lampami. W zasobach placówki handlowej znaleźć można lampy tradycyjne i nowoczesne, które doskonale wpiszą się w klimat pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie oświetlenia ledowego oraz halogenów – w ten sposób można stworzyć niebanalną, oryginalną i funkcjonalną aranżację.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

17 − 7 =