Dla domu i ogrodu 

Jak zagospodarować małe mieszkanie z jedną sypialnią i salonem?

Małe mieszkanie na własność z pewnością daje poczucie komfortu i stabilności. Z drugiej strony stawia przed właścicielem wyzwanie, jak zagospodarować niewielką przestrzeń, tak, by była ona w pełni użyteczna. Na szczęście odpowiednie umeblowanie i planowanie rozkładu pozwala wydobyć z pomieszczeń jak najwięcej.

Planuj kreatywnie

Przystępując do wyposażania mieszkania lub też jego remontu, warto dokładnie przemyśleć układ, jaki chcemy zachować. W przypadku niedużego metrażu powinniśmy postawić raczej na minimalizm oraz dużą uniwersalność przedmiotów, które zamierzamy zakupić. Należy też wziąć pod uwagę dosłownie każdy metr do efektywnego zagospodarowania. Stosując chociażby niewielkie, ale nowoczesne i pojemne meble przedpokój może stać się dodatkową garderobą, która w tym aspekcie skutecznie odciąży np. sypialnię. Zakup dużej, zajmującej sporo przestrzeni szafy nie będzie już taki konieczny. 

Stawiaj na dodatki

Dekoracje nadają mieszkaniom duszę oraz wydobywają charakter. Nawet drobne elementy potrafią diametralnie zmienić wystrój danego pomieszczenia. W małych mieszkaniach warto postawić na nowoczesne wzory czy struktury. Wystarczy kilka poduszek w gustownych poszewkach, by nadać optycznej czystości i elegancji, z kolei wzorzyste zasłony świetnie uzupełniają przestrzeń niewielkich mieszkań, tworząc przytulny klimat. Jasne, pastelowe kolory dodatkowo rozświetlą wnętrze. W przypadku małych mieszkań doskonale sprawdzają się także lustra do salonu – pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim wizualnie powiększają dane miejsce. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

8 + 11 =