Dla domu i ogrodu 

Wyśpij się do późna (dzięki odpowiednim zasłonom)

Sen działa na organizm korzystnie na wiele sposobów. Podczas snu nie tylko my odpoczywamy psychicznie, ale również nasz organizm zwalnia pracę. Niektóre organy pracują z kolei “na wysokich obrotach”, aby ciało mogło się zregenerować. Jeśli śpimy po 8 godzin dziennie, nasz organizm działa sprawniej; zwiększa się też odporność na choroby. Jednak nie każda osoba zasypia szybko lub też śpi przez całą noc. Wielu z nas przeszkadza hałas czy nawet pojedynczy promień wpadającego przez okno światła. Właśnie dlatego tak potrzebne są odpowiednie zasłony do sypialni lub też salonu, które często pełni rolę sypialni.

Jak urządzić pokój do spania?

Bardzo dużo ludzi mieszka w tak zwanych kawalerkach, czyli mieszkaniach z jednym pokojem wielofunkcyjnym. Wydawać by się mogło, że nie ma w takich warunkach szans na stworzenie sypialni z prawdziwego zdarzenia. Nic bardziej mylnego! Nawet jeśli sypialnię mamy osobno, to salon często pełni rolę sypialni gościnnej, ponieważ wstawia się do niego kanapy rozkładane. Oznacza to, że wszystkie pokoje dzienne powinny być tak urządzone, aby w razie czego móc pełnić rolę miejsca do spania. Zatem obojętnie czy mamy osobną sypialnię, czy też nocujemy w salonie, potrzebne są nam dobre zasłony na metry. Kupując taki rodzaj zasłon, możemy sami wybrać długość, jakiej będziemy potrzebować do zasłaniania okna; nabyć krótkie zasłony sięgające parapetu lub też długie kotary dotykające ziemi. Tutaj najważniejszą kwestią jest ogólna aranżacja mieszkania.

Dużo zasłon dedykowanych do pomieszczeń sypialnych znajdziemy na stronie https://magdalena24.pl/zaslony/do-sypialni. Jak można zauważyć, zasłony mogą być lekkie i wzorzyste lub ciężkie i jednokolorowe. Wybierając model zasłon, warto kierować się przy tym względem wystroju i kolorystyki mieszkania, do których aranżacja okna powinna pasować. Warto więc wybrać model uniwersalny, na przykład jednokolorowy, który łatwiej jest wpasować w już istniejący wystrój.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiemnaście − 2 =