Dla domu i ogrodu 

Funkcjonalny salon w ciasnym mieszkaniu

Jak urządzić funkcjonalny salon w ciasnym mieszkaniu?

Urządzając mieszkanie, często mierzymy się z problemem małego metrażu. Musimy jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, co zmusza nas do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Funkcjonalny salon wcale nie musi być wyzwaniem – poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Szukaj sprytnych rozwiązań

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń salonu, musimy znaleźć w niej miejsce na strefę relaksu, przechowywanie przedmiotów, a często także jadalnię. Jak to pogodzić? Trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnej sofy lub narożnika. Warto więc kupić mebel, który rozłożymy, jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania. Najlepiej, gdy posiada on schowek na pościel – wtedy wszystko, co potrzebne, mamy pod ręką. Szafki pod telewizor mogą być bardzo praktyczne, gdy wybierzemy takie z dużą ilością szuflad czy dodatkowych półek. Osoby posiadające większą biblioteczkę mogą dobrać do nich wysokie regały lub wiszące półki – przestrzeń nad telewizorem idealnie nadaje się na przechowywanie książek czy bibelotów. Nie będzie problemu z organizacją imprezy, jeśli wybierzemy stół rozkładany. To najlepsze rozwiązanie, jeśli na co dzień spożywamy posiłki w gronie rodzinnym, a od czasu do czasu mamy ochotę zaprosić znajomych na kolację, ale nie chcemy zajmować całego pokoju wielkim stołem dla kilkunastu osób.

Wylecz się ze zbieractwa

Pamiątki rodzinne nadają wnętrzu indywidualny charakter – to one powodują, że w tym miejscu czujemy się ‚u siebie’. Gdy jednak ozdób i drobiazgów jest zbyt dużo, małą przestrzeń bardzo łatwo jest zagracić. W małym salonie już kilka dodatkowych rzeczy postawionych na półkach potrafi przytłoczyć. Postarajmy się więc ostrożnie wybierać dodatki do naszego wnętrza, aby czuć się w nim jak najlepiej.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

piętnaście − 12 =