Motoreduktor ślimakowy – jakie ma plusy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motoreduktor ślimakowy to rodzaj silnika, który od wielu lat stosowany jest w przemyśle. Motoreduktor ślimakowy znany jest również jako przekładnia ślimakowa lub napęd ślimakowy. Są one najczęściej stosowane w maszynach pakujących, maszynach włókienniczych, maszynach spożywczych i innych gałęziach przemysłu.

Motoreduktory ślimakowe mają kilka zalet w stosunku do innych typów silników:

Wytwarza duże ilości momentu obrotowego

Jedną z najważniejszych cech motoreduktora ślimakowego jest to, że może on być używany do wytwarzania dużych ilości momentu obrotowego. Oznacza to, że motoreduktor ślimakowy może być stosowany w wielu różnych aplikacjach, w których wymagany jest wysoki moment obrotowy, takich jak aplikacje przemysłowe lub elektrownie.

Niski luz

Kolejną zaletą motoreduktora ślimakowego jest to, że ma bardzo niski luz w porównaniu z innymi typami silników. Oznacza to, że istnieje mniejszy luz pomiędzy zębami na przekładniach w silniku, a to sprawia, że silnik działa płynnie i wydajnie z bardzo małym tarciem pomiędzy ruchomymi częściami.

Bardzo trwały

Ostatnią ważną zaletą stosowania motoreduktorów ślimakowych jest to, że są one znacznie bardziej trwałe niż inne rodzaje silników, ponieważ mają mniej ruchomych części wewnątrz nich, a zatem mniejszą szansę na to, że coś zawiedzie podczas użytkowania.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na jego temat, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sempolska.com.pl/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym warto pamiętać podczas organizacji eventu firmowego?
O czym warto pamiętać podczas organizacji eventu firmowego?
Każdy szef firmy rozumie, że najlepszym sposobem na zintegrowanie swoich pracowników i zmotywowanie ich do wydajniejszej pracy jest event firmowy. […]
Praca dyplomowa – kroki jakie należy podjąć w celu jej napisania
Praca dyplomowa – kroki jakie należy podjąć w celu jej napisania
Praca dyplomowa to dokument, który musi napisać każda osoba chcąca uzyskać określony tytuł, czyli stopień licencjata, inżyniera czy magistra. Stanowi […]
Podstawowe części zamienne do odkurzaczy
Podstawowe części zamienne do odkurzaczy
Zasada działania odkurzacza jest bardzo prosta – otóż zamontowana w środku sprężarka zostaje napędzona przez silnik i precyzyjnie zasysa wszelki […]