Technika i auto-moto 

Podzespoły do auta, na których nie warto oszczędzać

Prawie połowa kierowców jest zdania, że eksploatacja samochodu osobowego bywa niezwykle kosztowna. Nikogo zresztą nie powinno to dziwić, zważywszy na ogólny stan polskich dróg. Poza tym ograniczanie wydatków na utrzymanie pojazdu ma nierzadko związek z niskimi zarobkami, z jakimi nadal mamy do czynienia w Polsce. Istnieją jednak konkretne podzespoły i elementy, na których oszczędzać nie warto.

Układ hamulcowy, układ zawieszenia i silnik – ich sprawność ma kluczowe znaczenie

Jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze i długo cieszyć się sprawnym samochodem, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o dobrej jakości ogumienie (dostosowane do warunków pogodowych i nawierzchni) oraz układ hamulcowy. Zaniedbanie tych elementów może się bowiem skończyć tragicznie, np. wypadkiem lub kolizją. Warto nie tylko stosować oryginalne części, takie jak choćby przewód hamulcowy EVO, ale też dokonywać regularnych przeglądów technicznych.

Kolejnym podzespołem wymagającym szczególnej troski jest układ zawieszenia, a w zasadzie jego pojedyncze elementy. Mowa tutaj zwłaszcza o amortyzatorach oraz sprężynach, mających za zadanie zapewnić nam wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Zużycie tych części lub ich słaba jakość może skutkować znacznym wydłużeniem drogi hamowania czy gorszym zachowaniem się pojazdu na zakrętach. Silnik to ostatni istotny element z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania auta. Nie należy oszczędzać na jego obsłudze, ponieważ może to doprowadzić do zatarcia albo całkowitego zniszczenia (remont silnika jest nieopłacalny).

W tym przypadku ogromne znaczenie ma również stosowanie wysokiej jakości części zamiennych. Jeśli zadbamy o wymienione powyżej najważniejsze podzespoły w aucie, możemy pomyśleć choćby o grillu Subaru, będącym znakomitą atrapą chłodnicy i jednocześnie świetnym elementem dekoracyjnym.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery + dwa =