Technika i auto-moto 

Podstawowy sprzęt drogowców

Podczas wszelkiego rodzaju prac drogowych, zarówno remontowych jak i konstrukcyjnych, konieczne jest zadbanie o środki bezpieczeństwa. Bezwzględnie należy zadbać, aby zarówno użytkownicy ruchu, jak i pracownicy, byli odpowiednio zabezpieczeni. Służy temu przede wszystkim wyraźne wydzielenie strefy w której wykonywane są prace, porusza się sprzęt oraz fachowcy. Ponosi to również komfort ich pracy. 

Podstawowe zabezpieczenia

Drogowcy powinni zastosować kilka rodzajów zabezpieczeń. Są to z pewnością wszelkiego rodzaju lampy i odblaski, aby zapewnić bezpieczeństwo po zmierzchu, kiedy najtrudniej zobaczyć, że prowadzone są prace. W związku ze zmianą organizacji ruchu lub zajęciu części pasa drogowego, niezbędne są ogrodzenia tymczasowe, a także taśmy do oznaczania nawierzchni poziomej i tymczasowych ciągów komunikacyjnych. Niezwykle ważne jest stosowanie dobrze oznaczonego, profesjonalnego sprzętu. Ma on zarówno odpowiednią kolorystykę jak i wszelkie parametry niezbędne, aby prawidłowo zabezpieczać i oddzielać miejsce, gdzie wykonywane są prace drogowe. Ważna jest także ich stabilność i solidność – w przeciwnym razie mogą wręcz stanowić zagrożenie. 

Poszukując tego rodzaju sprzętu, warto zwrócić uwagę na renomowanych dostawców. Jeśli poszukujemy również lamp, takich jak https://easyfence.pl/produkt/lampa-zmierzchowa-led, zwróćmy uwagę na łatwość montażu i łatwo dostępne zasilanie. Dobrej jakości elementy zabezpieczające mogą być wykorzystywane wielokrotnie – są więc inwestycją na wiele lat.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

2 × 1 =