Dla domu i ogrodu 

Balustrady do nowego domu – jak je dobrać?

W domach jednorodzinnych znajdują się zazwyczaj takie elementy, jak schody wewnętrzne, balkon czy taras. Każda z tych konstrukcji powinna zostać koniecznie wyposażona w balustradę, która zapewni użytkownikom zwiększone bezpieczeństwo (ochrona przed przypadkowych wypadnięciem). Poza tym będzie stanowiła ona skuteczną osłonę zarówno przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, jak i nieprzyjemnymi podmuchami wiatru. Warte polecenia są w szczególności balustrady ze stali nierdzewnej, produkowane m.in. przez firmę z Pniowa, którą znajdziemy pod adresem: http://bastex.eu.

Estetyka odgrywa niezmiernie istotną rolę

Wspomniane balustrady ze stali nierdzewnej to idealne rozwiązanie do nowych domów jednorodzinnych, ponieważ charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki pogodowe, a także minimalną podatnością na korozję, nowoczesnym designem, dobrym dopasowaniem do elementów wykonanych ze szkła czy naturalnego drewna, a także mnogością wzorów (na rynku znajdziemy modele proste w formie i znacznie bardziej fantazyjne). Można je zatem perfekcyjnie dostosować do balkonu lub schodów. Cena za metr kwadratowy tego rodzaju balustrady wynosi od 400 zł w górę. Alternatywę stanowią następujące wersje:

– drewniane – o klasycznym wyglądzie, ale wymagające regularnej konserwacji,

– betonowe – stosunkowo rzadko wybierane z powodu dużego ciężaru i nieco siermiężnej formy,

– kute ręcznie – z prostych bądź giętych prętów żeliwnych (wyjątkowo ozdobne, lecz jednocześnie drogie),

– szklane – najbardziej nowoczesne, optycznie powiększające przestrzeń.

Przy zakupie konkretnej balustrady trzeba zawsze wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością kształt konstrukcji, przy której ma ona zostać zamontowana. Jeśli jest on zbyt oryginalny, wówczas prawdopodobnie odejdzie możliwość wykonania odpowiedniej balustrady ze szkła czy betonu. Drugi niezmiernie ważny czynnik to wysokość. Musi ona pasować do wysokości danego elementu lub nieznacznie ją przekraczać. Wtedy całość będzie się prezentowała wystarczająco atrakcyjnie. Pozostałe kluczowe aspekty to kompatybilność z otoczeniem domu i koszty produkcji.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć × 2 =