Jakie są typy bramy garażowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Najpopularniejszym rodzajem bramy garażowej jest brama segmentowa. Składa się ona z dwóch paneli, które przesuwają się wzdłuż prowadnic po obu stronach otworu. Bramy garażowe segmentowe mogą być wykonane z drewna lub metalu i występują w różnych wysokościach i szerokościach.

Jeśli chodzi o wybór nowej bramy garażowej, istnieją trzy główne względy: estetyka, trwałość i efektywność energetyczna. Twój wybór będzie również zależeć od tego, ile miejsca masz dostępne dla nowego otwieracza drzwi garażowych.

Brama garażowa segmentowa

Najpopularniejszym rodzajem bramy garażowej jest brama segmentowa. Składa się ona z dwóch paneli, które przesuwają się wzdłuż prowadnic po obu stronach otworu. Bramy garażowe segmentowe mogą być wykonane z drewna lub metalu i występują w różnych wysokościach i szerokościach. Są one łatwe do zainstalowania samodzielnie, jeśli masz podstawowe umiejętności stolarskie; w przeciwnym razie, zatrudnić profesjonalnego wykonawcę, aby zainstalować swoje dla Ciebie.

Bramy garażowe z rolkami

Bramy garażowe typu rolkowego składają się z dwóch paneli połączonych zawiasami na jednym końcu, dzięki czemu mogą się zwijać, a nie przesuwać w górę jak sekcje. Bramy typu rolkowego są zwykle używane przez właścicieli domów, którzy potrzebują więcej miejsca niż standardowa sekcja.

Jeśli chcesz kupić bramę do swojej nieruchomości, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://inspiro.online/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje zbiorników na deszczówkę
Rodzaje zbiorników na deszczówkę
Ceny wody stale rosną, a jej zużycie, zwłaszcza w okresie letnim, wcale nie spada. Nie jest to jednak problem, gdy […]
Jak urządzić funkcjonalny i modny pokój młodzieżowy?
Jak urządzić funkcjonalny i modny pokój młodzieżowy?
Każdy nastolatek marzy o modnym i przestronnym pokoju. By móc spędzać czas w samotności jak i zapraszać znajomych. Relaksować się, […]
Sprężyny – w jaki sposób są one produkowane
Sprężyny – w jaki sposób są one produkowane
Sprężyny są elementami sprężystymi, które wykorzystuje się przy budowie maszyn lub też pojazdów. Są wyjątkowo trwałe oraz odporne na uszkodzenia, […]