Dla domu i ogrodu 

Czy kołdra puchowa nadaje się także latem?

Na lato, na zimę, a może całoroczną? Przed takim dylematem stają osoby wybierające kołdrę. Wiele osób chętnie decyduje się na pościele wykonane z naturalnych materiałów i wypełnień, ze względu na to, że są ciepłe, ale też dobrze pochłaniają pot, więc pozwalają na komfortowy sen zimą. Wielu użytkowników zastanawia się jednak, czy te puchowe nadają się także w sezonie letnim? Odpowiedź brzmi tak. A oto dlaczego.

Naturalna termoregulacja

Produkty wykonane z naturalnego materiału, jakim jest puch, charakteryzują się lekkością i delikatnością. Ponadto materiał, w którym znajduje się wsad, wykonuje się ze 100% bawełny, a niekiedy nawet jedwabiu. W sezonie zimowym dają nieocenione ciepło, pomagają regulować temperaturę ciała, a jednocześnie dobrze odprowadzają wilgoć, w tym pot. Te cechy sprawiają także, że dobrej jakości kołdra puchowa świetnie nadaje się na lato. Kiedy jest gorąco, puch bardzo dobrze odprowadza nadmiar ciepła.

Jaką wagę wsadu wybrać

Im większa waga wsadu, tym cieplejsza będzie pościel. Ciężar letnich kołder to około 1kg, tych całorocznych do 2 kg, zimowych jeszcze wyższa. Przede wszystkim jednak warto się zastanowić, jaka temperatura panuje w domu w obu sezonach. Współczesne rodzaje ogrzewania sprawiają, że w większości mieszkań i domów panuje stała ciepłota zarówno latem, jak i zimą. W takiej sytuacji wystarczy jeden całoroczny lub letni egzemplarz.

Wokół tego typu kołder narosło trochę mitów. Trzeba jednak pamiętać, że obecne nie przypominają tych dawnych. Można je zapakować w niewielką torbę i są lekkie. Sprawdzą się nawet w podróży. Co ważniejsze ich niezwykłe właściwości oznaczają, że będą idealne na każdą porę roku.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × 3 =