Biznes i usługi 

Rozwód i co dalej?

Rozwód to bardzo trudny emocjonalnie czas dla pary, zwłaszcza jeśli są rodzicami. Jednak oprócz ułożenia relacji między sobą, pozostaje też wiele kwestii finansowych do uregulowania. Agresywna postawa lub nieustanny żal nie sprzyjają rozwiązywaniu konfliktów. W takim przypadku, gdy niemożliwa jest spokojna rozmowa, pomocna może się okazać ingerencja z zewnątrz za zgodą obojga małżonków. Oprócz konsultacji psychologicznej warte rozważenia są mediacje sądowe, w których obiektywna strona pozwoli obojgu osiągnąć porozumienie w wybranych kwestiach.

Po latach wspólnego życia para oprócz wielu wspomnień, posiada wspólny dobytek, dlatego istotną kwestia jest podział majątku (sprawdź: podział majątku Warszawa). Wszystko, co zasilało wspólne konto podczas małżeństwa, nie obarczonego intercyzą, stanowi własność obojga. W zależności od woli i decyzji małżonków partycypacja dobytku, może się odbyć na ich zasadach. W czasie rozprawy rozwodowej istotną kwestią jest ustalenie zakresu władzy rodzicielskiej obojga rodziców. W większości przypadków dzieci pozostają przy matce i wówczas ojciec, oprócz uregulowanych spotkań, płaci również określoną kwotę alimentów na dziecko. Zdarzają się również sytuacje, w których sąd ustala opłacanie alimentów na żonę lub męża w zależności od przedstawionych argumentów i stanu finansowego stron.

Niewątpliwie rozwód to przykre wydarzenie w życiu człowieka, które wiąże się z trudnymi emocjami i aspektem prawnym. Czas i przebieg rozwodu uzależniony jest od indywidualnych czynników, które wpływają na jego przebieg.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

18 − jeden =