Dla domu i ogrodu 

Cena, funkcjonalność, materiał – czym kierować się w wyborze mebli?

Urządzając dom lub mieszkanie, bardzo często pojawiają się różne dylematy. W jakim stylu urządzić wnętrze? Co uznać za priorytet podczas wybierania mebli i dodatków? Jak zmieścić się w budżecie przeznaczonym na wykończenie mieszkania? Czy fotele nowoczesne będą pasowały do bardziej klasycznej sofy lub regału? Aby znaleźć odpowiedź na te pytania, musisz przede wszystkim zastanowić się, co jest dla ciebie najważniejsze. Zastanów się, w jakich przestrzeniach czujesz się dobrze, jakie meble i dodatki ci się podobają, oraz jakie są twoje codzienne nawyki.

Postaw na spójne, harmoniczne wnętrze

Jeżeli nie jesteś artystyczną duszą lub ekscentrykiem, lubiącym krzykliwe wnętrza, postaw raczej na jednolite, spokojne tło. Dzięki takiej bazie, będziesz mógł łatwo zmieniać charakter wnętrza poprzez zmianę mebli lub dodatków. Chcąc wybrać meble, staraj się stawiać na ich jakość i funkcjonalność. Oczywiście strona wizualna również jest bardzo ważna. Jeśli jednak meble będą tylko i wyłącznie ładne, nie będą spełniać swojej podstawowej funkcji. Jeżeli potrzebujesz inspiracji, możesz odwiedzić np. sklepy meblowe w Warszawie. Znajdziesz tam meble w różnych stylach.

Źródłem inspiracji mogą być również gazety wnętrzarskie lub blogi poświęcone urządzaniu wnętrz. Wybierając meble, postaraj się znaleźć złoty środek, między ceną, a jakością. Nie ma sensu przepłacać. Pamiętaj jednak, że wykonanie solidnych mebli, z użyciem wysokiej jakości materiałów musi kosztować. Nie zapomnij również o funkcjonalności. Najlepsze meble to takie, z których korzysta się z przyjemnością. Szukaj modeli, które łączą w sobie funkcję użytkową, z możliwością przechowywania różnych rzeczy.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

16 − 8 =