Dla domu i ogrodu 

Nowoczesny pokój dla nastolatka – ciekawe dekoracje

Urządzenie pokoju nastolatka bywa trudne. Młodzi ludzie nie chcą już dziecięcych akcentów w swojej przestrzeni, ale nie może tu zabraknąć miejsca na kolor i wyrażenie swojego zdania. Co powinno znaleźć się w pokoju nastolatka?

Prosto i gustownie

Nastolatki bardzo często zmieniają zdanie. Dziś marzą o dalekich podróżach, jutro ich największą pasją jest gra na gitarze a za kilka dni może okazać się, że nie mogą żyć bez tenisa. Taka zmienność jest czymś zupełnie naturalnym. Dlatego pokój nastolatka powinien być nowocześnie prosty. Ściany warto pomalować na jasne kolory. Mogą być również białe. W ten sposób będą stanowiły idealne tło do wszystkich pasji i opinii, które będzie chciało w nim wyrazić nasze dziecko. Młodzi ludzie bardzo lubią pisać po ścianach ważne dla siebie sentencje. Dlatego w pokoju nastolatka można jedną ze ścian pokryć farbą tablicową. Dekoracje do pokoju młodzieżowego mogą również stanowić naklejki z fragmentami piosenek albo wierszy, które równie łatwo co nakleić jest również odkleić. 

Drewno i biel i czerń

Nastolatki nie uznają kompromisów. Dlatego nowoczesny, młodzieżowy pokój powinien mieć prostą formę. Najlepiej wybrać jasne drewniane meble, które nie przestaną być modne po jednym sezonie oraz białe ściany i czarne dodatki. Mogą być to ramki na zdjęcia lub plakaty z napisami. Pozwólmy naszemu nastolatkowi samemu zdecydować jak chciałby urządzić swój pokój to nie tylko okazja do wyrażenia siebie, ale również dowód zaufania, którym darzymy młodego człowieka. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × jeden =