Dla domu i ogrodu 

Z czego powinno być wykonane łóżko do sypialni?

Zakup łóżka to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. To nie żart! Wpływ tego mebla na nasze zdrowie oraz samopoczucie jest nieoceniony. Decyzja o tym, który model wybierzemy, musi być więc dogłębnie przemyślana. Zacznijmy od tego, z czego nasze łóżko powinno być wykonane.

Styl klasyczny

Podstawą łóżka jest jego rama. To ją powinniśmy więc wybrać w pierwszej kolejności. Do sypialni urządzonych w stylu klasycznym najlepiej pasują oczywiście ramy drewniane. Ten szlachetny materiał znany jest ze swojej wytrzymałości oraz eleganckiego wyglądu. Dzięki sosnowej lub bukowej ramię w sypialni zapanuje ciepła, domowa atmosfera. Kolor drewna dobierzmy jednak do pozostałych elementów obecnych we wnętrzu, a także barwy ścian czy paneli. Zanim przejdziemy do wyboru samego materaca, wyposażmy nasz mebel w stelaż do łóżka 90×200, jeśli urządzamy sypialnię dwuosobową, lub mniejszy, jeśli zamieszka w niej jedna osoba.

Styl nowoczesny

Łóżka drewniane doskonale sprawdzają się również we wnętrzach nowoczesnych. Jeżeli właśnie taki jest nasz zamysł, warto rozważyć opcję drewnianej ramy tapicerowanej. Może być ona pokryta ekoskórą lub innym, równie delikatnym materiałem. Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na nasz komfort podczas chwil relaksu. Innym, równie nowatorskim pomysłem, jest zakup ramy wykonanej ze stali. Tego typu łóżka idealnie wpasowują się w jasne, minimalistyczne sypialnie. Pamiętajmy, że stelaż w większości przypadków będziemy musieli dokupić osobno. Zamówienie możemy złożyć na przykład na stronie https://drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-140×200.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 + 17 =