Dla domu i ogrodu 

Dlaczego trzeba pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Większości osób wydaje się, że kleszcze można spotkać wyłącznie w lesie. To mylne przekonanie, ponieważ równie często występują one w przydomowych ogrodach, gdzie potrafią przetrwać bez pożywienia nawet dwa lata. Jeśli stwierdzimy ich występowanie, wówczas powinniśmy niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki w celu ich wyeliminowania, ponieważ pajęczaki te przenoszą niebezpieczne choroby. Optymalnym rozwiązaniem są specjalne preparaty chemiczne. Tego typu środki na kleszcze można bez problemu kupić w internecie, m.in. na https://www.profesjonalneopryski.pl/

Nie zwlekaj, bo mogą cię spotkać przykre konsekwencje

Kleszcze są przynoszone do ogrodu przede wszystkim przez udomowione psy i koty, ale również gryzonie, ptaki czy gady. Wystarczy, że na danym terenie pojawi się jeden osobnik, a po krótkim czasie możemy mieć do czynienia z prawdziwą plagą, gdyż pajęczaki te potrafią znosić tysiące jaj. W sytuacji, gdy stwierdzimy ich występowanie w naszym ogrodzie, powinniśmy od razu zaopatrzyć się w specjalne preparaty chemiczne. Jeśli chodzi o takie opryski na kleszcze sklep internetowy jest najlepszym miejscem do ich zakupu.

Eliminacja tych szkodników jest konieczna z tego powodu, że żywią się one krwią ludzi, zarażając ich wieloma niebezpiecznymi chorobami, których skutkiem może być nawet śmierć. Zaliczamy do nich m.in. boreliozę, babeszjoze, riketsjozę, a także zapalenie mózgowe. Naukowcy szacują, że średnio co trzeci przedstawiciel omawianego gatunku jest nosicielem co najmniej jednej z wymienionych chorób. Oczywiście ukąszenie nie zawsze jest równoznaczne z zarażeniem się, ale pod żadnym pozorem nie wolno tej sytuacji bagatelizować. Dotyczy to w szczególności małych dzieci, których organizmy nie mają jeszcze wypracowanych wystarczających mechanizmów obronnych.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

9 − trzy =