Zdrowie i medycyna 

Jakie badania oferują nowoczesne kliniki medyczne?

Nowoczesne kliniki medyczne stale poszerzają ofertę badań, które wyróżniają się wysoką czułością i wiarygodnymi wynikami. Wielu pacjentów decyduje się na badania z racji spadających cen analiz genetycznych oraz wygodną możliwością pobrania próbek w domu. Wybierając konkretne laboratorium warto sprawdzić, czy udostępnia ono możliwość wykonania badań bez wychodzenia z domu.

Jakie testy można wykonywać?

Badań genetycznych jest wiele – popularnością cieszą się testy na ojcostwo, często wykonywany jest również test na nietolerancje pokarmowe czy nieinwazyjne badania prenatalne. Coraz większa liczba osób decyduje się na badanie mutacji genetycznych, które mogą odpowiadać za dziedziczność choroby nowotworowej, np. raka jajnika. Taka diagnostyka pozwala na wykrycie wielu chorób, które nie dają jednoznacznych objawów czy są jeszcze na bardzo wczesnym stadium rozwoju. Dzięki temu można szybko wdrożyć odpowiednie leczenie i niejednokrotnie uratować swoje zdrowie czy nawet życie.

Wstydliwe badania

Dla laboratoriów genetycznych nie ma wstydliwych badań, jednakże wielu pacjentów może mieć opory przed pójściem do lekarza i opowiadaniu o swoich problemach. Można wykonać badanie choroby weneryczne – wystarczy do tego próbka moczu, którą zanosi się do okienka w laboratorium. Wyniki są dostępne drogą online lub można odebrać je w laboratorium na podstawie numeru zlecenia, dlatego też krępujące procedury są ograniczane do minimum. Dla osób, które obawiają się wizyty u lekarza, takie badanie może być sposobem na pozbycie się wstydliwego problemu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × trzy =