Jakie są zalety jedzenia sezonowych warzyw i owoców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owoce i warzywa są bogate w witaminy, minerały, błonnik i przeciwutleniacze. Zawarte w nich składniki odżywcze pomagają wzmocnić Twój system odpornościowy.

Pomagają one również obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy. Są również dobrym źródłem folianów, które pomagają zapobiegać wadom wrodzonym.

Dlaczego warto jeść sezonowe owoce i warzywa?

Jedzenie owoców i warzyw, które rosną w danym w sezonie to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zdrowe odżywianie. Takie owoce i warzywa są zazwyczaj bardzo świeże, co oznacza, że są lepsze w smaku. Poza tym nie muszą one podróżować do Ciebie z daleka i możesz kupić je u lokalnego dostawcy, takiego jak http://www.warzywa-gacek.pl/ zajmującego się sprzedażą wysokiej jakości warzyw i owoców.

Lokalne produkty są często również świeższe niż importowane. Ponieważ nie zostały przewiezione przez oceany lub kontynenty, nie muszą pokonywać tak długiej drogi, aby trafić na Twój talerz – co oznacza krótszy czas transportu i mniejsze szanse na zepsucie, zanim dotrą do Ciebie.

Kupowanie lokalnej żywności pomaga wspierać małe gospodarstwa i firmy w Twojej społeczności. Małe gospodarstwa mają tendencję do używania mniejszej ilości pestycydów, ponieważ są w stanie uprawiać zdrowe rośliny bez użycia chemikaliów, które zabijają szkodniki w sposób naturalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć ogród przyjazny rodzinie?
Jak stworzyć ogród przyjazny rodzinie?
Stworzenie ogrodu, w którym każdy członek rodziny będzie dobrze się czuł to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli w jednym […]
Kiedy warto stworzyć kosztorys?
Kiedy warto stworzyć kosztorys?
Podczas wznoszenia nowych budynków, czy też realizowania innych projektów budowlanych, bardzo często konieczne jest stworzenie kosztorysu. W praktyce jednak często […]
Czy profesjonalne tłumaczenia można zamawiać online?
Czy profesjonalne tłumaczenia można zamawiać online?
Dokumenty jakimi obraca się we własnej firmie, czy też różnego rodzaju teksty, bardzo często wymagają tłumaczenia, gdyż napisane są w […]