Jakie problemy z zębami występują najczęściej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próchnica zębów

Próchnica zębów, która występuje, gdy szkliwo zębów jest uszkodzone przez kwasy produkowane przez bakterie w płytce nazębnej. Próchnica może wystąpić, jeśli nie szczotkujesz i nie nitkujesz zębów regularnie. Prawdopodobieństwo wystąpienia ubytków jest większe u dzieci, ponieważ ich szkliwo nie jest tak mocne jak u dorosłych.

Choroby dziąseł

Choroba dziąseł (choroba przyzębia), która wpływa na dziąsła i kości podtrzymujące zęby. Może ona powodować zaczerwienienie i opuchnięcie dziąseł, a także rozchwianie lub wypadanie zębów. Choroba dziąseł często nie daje żadnych objawów, dlatego ważne jest, aby regularnie odwiedzać dentystę w celu wykonania badań kontrolnych.

Halitoza

Nieświeży oddech, zwany również halitozą, jest spowodowany przez bakterie w jamie ustnej, które wytwarzają nieprzyjemnie pachnące substancje chemiczne (takie jak siarkowodór). Przyczyną nieświeżego oddechu może być jedzenie zaklinowane między zębami lub niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Ubytki w zębach

Ubytek to dziura w zębie spowodowana nagromadzeniem płytki nazębnej i bakterii. Płytka nazębna to lepka warstwa bakterii i cząstek jedzenia, która przylega do zębów i może powodować powstawanie kamienia nazębnego, jeśli nie jest codziennie usuwana. Kamień nazębny to zwapniała płytka nazębna, którą trudno jest usunąć za pomocą szczotkowania lub nitkowania. Nieleczona może powodować erozję szkliwa na zębach, powodując ból, wrażliwość i w końcu próchnicę.

Przy wystąpieniu któregoś z wyżej wymienionych problemów, jak i innych związanych z zębami, można zawsze się udać po pomoc do stomatologa – jednym z bardziej polecanych należy m.in. robertdudziak.pl, który dysponuje doświadczonym personelem i odpowiednim wyposażeniem medycznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble, które posłużą na lata
Meble, które posłużą na lata
Meble, które posłużą na lata to z pewnością opłacalna inwestycja. Przykładem mogą być meble do pokoju młodzieżowego, które rosną wraz […]
Jaki upominek przygotować z okazji Chrztu Św. dziecka?
Jaki upominek przygotować z okazji Chrztu Św. dziecka?
Chrzest Święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Oprócz przygotowań religijnych członkowie najbliższej rodziny zastanawiają się, jaki prezent […]
Kto i kiedy ma dostęp do księgi wieczystej?
Kto i kiedy ma dostęp do księgi wieczystej?
Księga wieczysta to zbiór informacji na temat stanu prawnego konkretnej nieruchomości. Odnosi się to do gruntów, budynków, lokali oraz do […]