Zdrowie i medycyna 

Jak walczyć z depresją?

Natłok wielu codziennych spraw sprawia, że coraz więcej osób cierpi na depresję oraz różnego rodzaju zaburzenia depresyjne. Gdy przez dłuższy okres ciężko jest nam wydobyć z siebie chociażby odrobinę energii powinniśmy jak najszybciej zastanowić się nad tym, czy nie potrzebujemy przypadkiem profesjonalnej pomocy. Niezwykle ciężko jest bowiem samemu wydobyć się z depresji. W przypadku bardziej zaawansowanych zaburzeń na tym tle jest to praktycznie niemożliwe. Warto w takiej sytuacji udać się po poradę do psychologa, który pomoże nam wyjść z tej trudnej sytuacji.

Leczenie depresji dostosowuje się w zależności od stadium zaawansowania choroby. Lekkie zaburzenia można próbować wyleczyć za pomocą samej terapii (sprawdź: psychoterapie behawioralno-poznawcze). W wielu przypadkach warto włączyć do schematu leczenia również i środki farmakologiczne. Bardzo często obok zaburzeń depresyjnych chory narzeka na różnego rodzaju problemy ze snem. Wszystko to nakłada się na coraz trudniejszą sytuację osoby, której dokucza depresja. Na pewno warto więc obok terapii zastosować przynajmniej leki ułatwiające zasypianie.

Niezwykle ciężko jest bowiem przezwyciężyć depresję w momencie gdy jesteśmy pozbawieni wystarczającej ilości snu. Aby walczyć z depresją warto również zmusić się do aktywności fizycznej. Ruch na świeżym powietrzu oraz częste spacery z pewnością pomogą nam przełamać zły nastrój. Z pomocą psychologa będziemy w stanie również dotrzeć do źródeł problemu i wyeliminować je w trakcie specjalnie przygotowanej terapii. Starajmy się również angażować w zajęcia, które przynoszą nam odprężenie i które poprawiają nam samopoczucie.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzy + sześć =