Zdrowie i medycyna 

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Piękny, wyrzeźbiony brzuch i lekko uwydatnione mięśnie, to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety sylwetka atlety wymaga wielu wyrzeczeń i godzin spędzonych na siłowni. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na przyśpieszenie widoczności efektów. Oczywiście nie chodzi tutaj o żadne magiczne pigułki, a rozsądne i zaplanowane działania prowadzące krok po kroku do wymarzonego wyglądu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym rzeźbienie mięśni brzucha będzie jeszcze bardziej efektywne.

Mięśnie brzucha – jak sprawić, by były bardziej widoczne?

Podstawową zasadą podczas rzeźbienia mięśni brzucha jest niewielka ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Oczywiście nie chodzi tutaj o całkowite wychudzenie działa, a jedynie o odnalezienie balansu. Liczba jedzonych kalorii powinna wystarczająco odżywić nasze ciało, a jednocześnie nie sprawiać, że na brzuchu pojawią się fałdki, spod których nie będzie niczego widać. Kolejną ważną wskazówką jest to, aby zwiększać intensywność ćwiczeń. Nasz organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych warunków, dlatego trening, który działał tydzień temu, raczej teraz nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Układając plan wysiłku fizycznego, warto także przeznaczyć około dwóch dni na regenerację. Ostatnio dużą popularnością cieszy się metoda EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, która pozwala na ich wzmocnienie oraz zapobiega zanikowi. Dobrym pomysłem jest także wypróbowanie klasycznych brzuszków, aerobicznej szóstki Weidera czy vacuum na mięśnie głębokie.

Tekst przygotowany w ramach współpracy z firmą MEON EMS.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwanaście + siedem =