Zdrowie i medycyna 

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Zdrowie przede wszystkim

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Nie chodzi tylko o posiadanie pięknego uśmiechu, ale także o zapobieganie próchnicy, chorobom dziąseł i innym problemom zdrowotnym jamy ustnej.

Wskazówki jak dbać

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem. Dzieci powinny myć zęby przed śniadaniem i po obiedzie każdego dnia. Dorośli powinni myć zęby co najmniej dwa razy dziennie i codziennie nitkować zęby, aby usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów.

Ogranicz słodkie przekąski i napoje. Cukrowe pokarmy i napoje mogą powodować ubytki, więc ogranicz je tak bardzo jak to możliwe. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, wybieraj świeże owoce zamiast soków owocowych lub przekąsek z suszonych owoców.

Codziennie wgryzaj się w jabłko. Żucie czegoś chrupiącego, takiego jak jabłko, może pomóc w usunięciu płytki nazębnej, która utworzyła się na Twoich zębach i zapobiec jej powstawaniu w przyszłości.

Odwiedzaj swojego dentystę co sześć miesięcy na profesjonalne czyszczenie i wizyty kontrolne, aby usunąć wszelkie nagromadzone między wizytami płytki nazębne. Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usługi, można skierować się po poradę do następującej strony: https://ladentica.pl/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

7 − 5 =