Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie przede wszystkim

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Nie chodzi tylko o posiadanie pięknego uśmiechu, ale także o zapobieganie próchnicy, chorobom dziąseł i innym problemom zdrowotnym jamy ustnej.

Wskazówki jak dbać

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem. Dzieci powinny myć zęby przed śniadaniem i po obiedzie każdego dnia. Dorośli powinni myć zęby co najmniej dwa razy dziennie i codziennie nitkować zęby, aby usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów.

Ogranicz słodkie przekąski i napoje. Cukrowe pokarmy i napoje mogą powodować ubytki, więc ogranicz je tak bardzo jak to możliwe. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, wybieraj świeże owoce zamiast soków owocowych lub przekąsek z suszonych owoców.

Codziennie wgryzaj się w jabłko. Żucie czegoś chrupiącego, takiego jak jabłko, może pomóc w usunięciu płytki nazębnej, która utworzyła się na Twoich zębach i zapobiec jej powstawaniu w przyszłości.

Odwiedzaj swojego dentystę co sześć miesięcy na profesjonalne czyszczenie i wizyty kontrolne, aby usunąć wszelkie nagromadzone między wizytami płytki nazębne. Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usługi, można skierować się po poradę do następującej strony: https://ladentica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Różnice między damskim a męskim obuwiem sportowym
Różnice między damskim a męskim obuwiem sportowym
Wybierając obuwie sportowe w takich sklepach jak https://www.vip-brands.pl/meskie-obuwie-meskie, często zastanawiamy się jak to jest z podziałem na kategorie dotyczące płci. […]
Jak zadbać o czystość talerzy, a zarazem zaoszczędzić czas na zmywaniu?
Jak zadbać o czystość talerzy, a zarazem zaoszczędzić czas na zmywaniu?
Sprzątanie przestrzeni mieszkalnych rzadko kiedy należy do ulubionych zajęć domowników, stając się dla większości z nich przykrym i męczącym obowiązkiem. […]
Rodzaje ładowarek do telefonu
Rodzaje ładowarek do telefonu
Ładowarka nie jedno ma imię Choć mogłoby się zdawać, że ładowarka do telefonu to proste narzędzie o niezbyt skomplikowanej funkcji, […]