Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie przede wszystkim

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Nie chodzi tylko o posiadanie pięknego uśmiechu, ale także o zapobieganie próchnicy, chorobom dziąseł i innym problemom zdrowotnym jamy ustnej.

Wskazówki jak dbać

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem. Dzieci powinny myć zęby przed śniadaniem i po obiedzie każdego dnia. Dorośli powinni myć zęby co najmniej dwa razy dziennie i codziennie nitkować zęby, aby usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów.

Ogranicz słodkie przekąski i napoje. Cukrowe pokarmy i napoje mogą powodować ubytki, więc ogranicz je tak bardzo jak to możliwe. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, wybieraj świeże owoce zamiast soków owocowych lub przekąsek z suszonych owoców.

Codziennie wgryzaj się w jabłko. Żucie czegoś chrupiącego, takiego jak jabłko, może pomóc w usunięciu płytki nazębnej, która utworzyła się na Twoich zębach i zapobiec jej powstawaniu w przyszłości.

Odwiedzaj swojego dentystę co sześć miesięcy na profesjonalne czyszczenie i wizyty kontrolne, aby usunąć wszelkie nagromadzone między wizytami płytki nazębne. Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usługi, można skierować się po poradę do następującej strony: https://ladentica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Orbitrek magnetyczny, elektromagnetyczny czy mechaniczny – który wybrać?
Orbitrek magnetyczny, elektromagnetyczny czy mechaniczny – który wybrać?
Coraz częściej orbitrek wybierany jest jako najbardziej skuteczne urządzenie do ćwiczeń w domu. Wykorzystując je je trzeba uczęszczać na siłownię […]
Płyty z poliwęglanu – co warto wiedzieć?
Płyty z poliwęglanu – co warto wiedzieć?
Poliwęglan to tworzywo sztuczne zyskujące z roku na rok na popularności. Wynika to z faktu, że jest znacznie bardziej odporne […]
Sportowe zawieszenie – jakie są jego zalety?
Sportowe zawieszenie – jakie są jego zalety?
Jeśli kiedykolwiek prowadziłeś samochód sportowy, będziesz wiedział, że jazda może być dość szorstka. Zawieszenie samochodu jest zaprojektowane tak, aby zapewnić […]