Biznes i usługi 

Czy wymiana pokrycia dachowego wymaga pozwolenia?

Każdy, kto mieszka w domku jednorodzinnym może, kiedyś stanąć przed wyborem zmiany swojego dachu. Może to być podyktowane różnymi okolicznościami. Warto też wcześniej zapoznać się, czy taka zmiana dachu musi być gdzieś zgłaszana.

Czy trzeba zgłaszać do urzędu chęć wymiany dachu swojego domu?

Wedle obowiązującego prawa polskiego w budownictwie nie ma potrzeby zgłaszania nigdzie, że chcemy zmienić dach swojego domku jednorodzinnego, chyba że chcemy także zmienić rzeźbę domu. Jeśli chcemy w trakcie zmiany dachu zmienić również rzeźbę budynku lub powiększyć, to wtedy już trzeba to zgłosić do urzędu.

Dach wymienić samemu, czy wzywać ekipę? 

Trzeba pamiętać, że dach jest to praca na wysokościach. Dlatego warto, jest skorzystać z usług fachowców. Dlatego też między innymi usługi dekarskie Poznań świadczy takie usługi wymiany dachu. Dzięki temu będziemy mieć dach wymieniony bardzo szybko i sprawnie. Co ważne także pracownicy będą odpowiednio zabezpieczeni, dlatego będziemy mieć pewność, że wszystko jest zgodne z zachowaniem bezpieczeństwa. Wymianę dachu dobrze jest zaplanować na wiosnę lub lato. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafimy w idealną pogodę i nie będzie padał deszcz ani śnieg podczas wymiany dachu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzynaście + piętnaście =