Czy nasze dane są na pewno bezpieczne? Jak zabezpieczać dane na dyskach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dane stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chodzi tylko o Twój biznes, ale i o Twoją karierę, a nawet życie. Oznacza to, że powinieneś podjąć dodatkowe kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich danych.

Wszyscy posiadamy wartościowe dane

Wszyscy słyszeliśmy historie o zagubionych lub uszkodzonych laptopach, dyskach HDD i innych nośnikach pamięci masowej. Może to być bardzo ryzykowne, ponieważ dane na nich zawarte są często niezabezpieczone. Wszyscy wiemy, że powinniśmy tworzyć kopie zapasowe naszych danych, ale co zrobić, gdy kopia zapasowa zawiedzie? Co zrobić, gdy dysk HDD – https://www.hddrecycling.eu/ ulegnie awarii, lub zostanie skradziony? Jak zabezpieczać nasze dane?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz zabezpieczyć swoje dane na dyskach:

1) Nie zapisuj haseł,

2) Używaj zaszyfrowanego menedżera haseł,

3) Zaszyfruj swój dysk twardy (obecnie dostępna jest mnogość oprogramowania, która z łatwością Ci to umożliwi)

4) Korzystaj z usług przechowywania danych w chmurze, takich jak Google Drive lub Dropbox (i nie zapomnij zaszyfrować tych plików!).

Ochrona naszych danych

Najlepszym sposobem ochrony przed zagrożeniami jest stosowanie silnych metod szyfrowania. Istnieją różne rodzaje szyfrowania, takie jak AES (Advanced Encryption Standard), RSA (Rivest-Shamir-Adleman), SHA (Secure Hash Algorithm) itp., które oferują zróżnicowane stopnie bezpieczeństwa i ochrony przed hakerami.

Jeśli masz wrażliwe dane przechowywane na dyskach twardych lub nośnikach wymiennych, takich jak dyski USB, płyty CD/DVD lub karty pamięci, powinieneś użyć co najmniej 128-bitowego szyfrowania (AES). Pamiętaj niepotrzebne nośniki pamięci i dyski HDD, powinny zostać zniszczone, jeśli wciąż pozostają na nich wrażliwe dane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są zastosowania oprawy spiralowej?
Jakie są zastosowania oprawy spiralowej?
Tworząc różnego rodzaju treści i kondensując je w jednej, spójnej formie, konieczne jest zadbanie o odpowiednią oprawę. Nie ma znaczenia […]
Czym są magazyny przeprowadzkowe?
Czym są magazyny przeprowadzkowe?
Magazyny przeprowadzkowe to obiekty magazynowe, które służą do krótkotrwałego przetrzymywania artykułów gospodarstwa domowego. Mogą być wynajmowane przez klientów od firmy […]
Kontrola czasu pracy – w jakich miejscach jest niezbędna?
Kontrola czasu pracy – w jakich miejscach jest niezbędna?
Kontrola czasu pracy jest niezbędna w wielu firmach. Pozwala uzyskać informację o tym, czy pracownik wywiązuje się ze swoich obowiązków […]