Człowiek i styl 

Lenonki – niesłabnący trend

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się okulary typu lenonki, wyróżniające się okrągłymi oprawkami. Jest to bowiem klasyczny wzór, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie zauważany na ulicach. O powodzeniu omawianej konstrukcji najlepiej świadczy fakt, że sporo osób nie mających żadnych problemów ze wzrokiem decyduje się na noszenie wersji zerówek. Takie modele są dostępne chociażby na https://edibazzar.pl/Modne-Okulary-Zerowki-Lenonki-lenon-Okragle.html.

Idealny sposób na wyróżnienie się w tłumie

Lenonki to okulary, które zyskały popularność głównie dzięki muzykowi Johnowi Lennonowi – jednemu z najważniejszych członków legendarnego zespołu The Beatles. Brytyjczyk nie rozstawał się z nimi nawet na krok. W latach jego działalności modne były zwłaszcza modele z przyciemnionymi i żółtymi szkłami, noszone wyjątkowo chętnie przez hippisów i osoby należące do różnych środowisk kontrkultury lat 60-tych oraz 70-tych. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych wariacji.

Zazwyczaj tego rodzaju konstrukcje są wybierane przez ludzi pragnących skutecznie wyróżnić się w tłumie i zaakcentować swoją niezależność, a także przez uczestników festiwali muzycznych i wielbicieli klimatów boho czy vintage. Lenonki są bardzo wyraziste i pasują przede wszystkich do twarzy owalnych, ale właściciele twarzy kwadratowych i trójkątnych również mogą z powodzeniem się na nie zdecydować. Wynika to z faktu, że doskonale łagodzą ostre rysy i wyrównują proporcje kształtu buzi. Jeśli chodzi o zalecany strój, to znakomicie prezentują się zarówno w zestawieniu ze stylizacjami casualowymi, jak i nieco bardziej eleganckimi.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × 3 =