Gdzie leży przyczyna miłości najmłodszych do klocków? Dlaczego te zabawki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłość dzieci do klocków jest zjawiskiem powszechnym, a nawet naturalnym. Dziecko jest zainteresowane wszystkim, co nowe i stara się próbować nieznanych sobie czynności, a zwłaszcza tych związanych z zabawą! Zabawa z klockami ponadto ma wiele korzyści: rozwija drobną motorykę, wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Nieważne czy chłopiec, czy dziewczynka

Klocki, bardzo często, to ulubiona zabawka chłopców i dziewczynek już od 1 roku życia (mówimy oczywiście o specjalnie dedykowanych, większych i bezpiecznych klockach). Dziecko może się nimi bawić samo lub razem z innymi dziećmi. Ponieważ podczas zabawy klockami nie ma żadnych zasad, które ograniczałyby ich wyobraźnię i kreatywność. Nawet dorośli z przyjemnością spędzają czas z klockami np. https://lotrzyk.pl/Drewniane-c4739 Lego! Ważne jest tylko to, by zabawki te były bezpieczne dla zdrowia dzieci!

Najlepsze klocki wykonuje się z naturalnego drewna, czy też włókna bambusowego, ponieważ są one bezpieczne dla zdrowia i nie powodują alergii ani wysypek skórnych na ciele dziecka. Dla najmłodszych dostępne są wielkogabarytowe klocki materiałowe, którymi nie będę mogli zrobić sobie krzywdy podczas zabawy, są miłe w dotyku i cieszą się statystycznie dużym entuzjazmem przyjęcia wśród dzieci.

Mamo, tato, wybór macie niemały!

Niektórzy rodzice wybierają dla swoich dzieci plastikowe klocki, ponieważ wyglądają one bardziej nowocześnie niż drewniane, ale plastikowe zabawki mają wiele wad: mogą łatwo rozbić się na małe kawałki po upuszczeniu; często zawierają szkodliwe substancje, takie jak BPA (bisfenol A).

Niemniej znajdziemy na rynku wiele wysokiej jakości zestawów klocków z pochodnych plastiku, jednak nie zapominajmy, że ten niepowtarzalny charakter mają właśnie te drewniane, przypominające zabawkowe klocki vintage.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za sprawą jakich rozwiązań można zwiększyć sprzedaż i sprawić, że marka będzie bardziej rozpoznawalna?
Za sprawą jakich rozwiązań można zwiększyć sprzedaż i sprawić, że marka będzie bardziej rozpoznawalna?
Marketing często spędza sen z powiek małym i dopiero rozwijającym się firmom. Będąc niewielkim przedsiębiorcom nie ma się takich nakładów […]
Jak prać zasłony aby ich nie zniszczyć?
Jak prać zasłony aby ich nie zniszczyć?
Osłony okna, takie jak zasłony, firanki i rolety rzymskie to duża ozdoba każdego wnętrza. Nie tylko dodają stylu i klasy, […]
Za pomocą jakich rzeczy można bardziej spersonalizować wnętrze swojego mieszkania?
Za pomocą jakich rzeczy można bardziej spersonalizować wnętrze swojego mieszkania?
Mieszkanie to wyjątkowa przestrzeń, w której każdy domownik poczuje się komfortowo, swobodnie i bezpiecznie. Dzięki umiejętnej aranżacji pomieszczeń domowych, z […]