Człowiek i styl 

Obowiązkowe ubrania zimowe – w co powinniśmy wyposażyć swoje dziecko?

Jesienią i zimą trzeba przestawić się na cieplejsze ubrania, które niestety nie zawsze są wygodne. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na odzież naszych dzieci, które oczywiście nie lubią dyskomfortu i uczucia ucisku. Z powodu niedoskonałej jeszcze termoregulacji najmłodsi są podatni na częste przeziębienia, zwłaszcza przy spadkach temperatury, kiedy maluchom trudno jest przystosować się do panujących warunków naturalnych. Co zrobić, żeby zapewnić im komfort, ale także ciepło?

Akcesoria przy zimnej i wietrznej pogodzie

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę każdy troskliwy rodzic, jest jakość jesienno-zimowych akcesoriów. Ramiona, uszy, głowa i klatka piersiowa dziecka powinny być odpowiednio izolowane. Nie jest konieczne wiązanie dziecku szalika, zakrywającego połowę twarzy, jeśli nie ma bardzo silnego mrozu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kominiarka dla dzieci, dostępna na stronie https://e-kominiarki.pl/kominiarki-dzieciece.html. Obejmuje ona – poza głową – również szyję i klatkę piersiową dziecka, co zapewnia mu niewątpliwe ciepło, a w dodatku jest ona wystarczająco wygodna.

Bielizna termiczna pomaga regulować temperaturę ciała, odprowadzając wilgoć (pot) z dala od skóry. Utrzymując ciało suche, bielizna termiczna zapobiega przegrzaniu ciała latem i hipotermii w zimnych porach roku.

Nie zapomnij o stopach dziecka

Skarpety termiczne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego dziecka, a nie tylko dla narciarza (jak to powszechnie się utarło). Co ciekawe ani bawełniane rajstopy, ani skarpety nie utrzymają tak ciepła jak te termiczne. Szybko wchłaniają one wilgoć, ale minusem jest to, że naprawdę długo schną, przez co stopy są wilgotne. Nawet wełniane skarpety założone na bawełniane nie uchronią dzieci przed zamarznięciem. Warto więc pamiętać, co zakładać naszym pociechom, aby każdy spacer był przyjemny i komfortowy.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 × 2 =