Człowiek i styl 

Jak wychować młodego inżyniera? Sprawdź to!

W wieku wczesnoszkolnym wiele dzieci zaczyna ujawniać swoje zainteresowania i predyspozycje. Jedne lepiej czują się śpiewając i grając na instrumentach, inne idą w sport, a jeszcze inne pasjonują się budowaniem i konstruowaniem. Jeśli Twoje dziecko należy do tej ostatniej grupy, to jesteś w dobrym miejscu! Po lekturze tego artykułu dowiesz się, jak wspierać zainteresowania swojego dziecka i sprawić, żeby nie znudziło się za szybko!

Kup klocki konstrukcyjne

Pierwszym krokiem jest kupno klocków konstrukcyjnych. Ważne jest, aby wybrać te właściwe. Twoje dziecko musi mieć możliwość budowania z nich; nie powinny się rozpadać ani łatwo łamać. Należy też kupić dużo klocków, aby ich nie zabrakło! Możesz zacząć od kupienia kilku zestawów, a potem dodawać kolejne, gdy dziecko będzie bardziej zainteresowane i będzie ich potrzebować. Klocki konstrukcyjne kupisz na stronie: https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-207.

Zacznijcie ze Scratchem

Scratch to język programowania przeznaczony specjalnie dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko ma zapędy inżynierskie, to musisz mu pokazać scratcha! Jest to dobry wstęp do nauki innych języków. Jeśli Twoje dziecko opanuje scratcha, to później łatwiej mu będzie uczyć się trudniejszych języków, takich jak Python czy C++. Jeśli zaczęłoby od razu od „prawdziwych” języków programowania, to mogłoby się zniechęcić.

Kup zestaw arduino

Kiedy Twojemu dziecku już nie wystarczają klocki i scratch, przyszedł czas na coś poważniejszego. Jest to dobry czas, aby zaopatrzyć się w zestaw arduino! Arduino to platforma elektroniczna o otwartym kodzie źródłowym, która pozwala na budowanie własnych urządzeń. Możesz go używać do wszystkiego, od automatyki domowej po robotykę. To świetny sposób, aby zainteresować dzieci inżynierią i technologią.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × cztery =