Człowiek i styl 

Jak fotografować przyrodę?

Zaczynasz swoją przygodę z fotografią i zastanawiasz się, w jaki sposób robić dobre zdjęcia zwierzętom i roślinom? A może interesuje Cię uwiecznienie wspaniałych krajobrazów przyrodniczych? Aby zdjęcia były dobrej jakości, musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt. Na początek przyda Ci się aparat fotograficzny. Nie musi być najdroższy – ważne, żeby spełniał swoje zadanie. Istotną rzeczą jest to, aby Twoja lustrzanka posiadała odpowiedni obiektyw (oczywiście możesz go zmieniać w zależności od potrzeb).

Co jeszcze może Ci się przydać?

Na pewno teleobiektyw – w dużej mierze ułatwia fotografowanie, jednak ma kilka wad: jest ciężki, drogi oraz posiada duże rozmiary. Możesz rozważyć zakup telekonwertera, który jest mocowany pomiędzy obiektywem a korpusem aparatu. jednak pamiętaj, że zastosowanie takiego rozwiązania może znacznie pogorszyć jakość otrzymanego obrazu.

Wiedza

Oprócz sprzętu, aby robić wspaniałe zdjęcia musisz wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych kwestii. Po pierwsze, wiedzieć, jak dopasować oświetlenie (intensywne światło jest o świcie i przed zmierzchem, a miękkie towarzyszy lekkiemu zachmurzeniu). W zależności od tego, jaki efekt wizualny chcesz utrzymać, musisz rozważyć, która pora dnia będzie idealna do uzyskania najlepszego rezultatu.

Ponadto, nie możesz zapomnieć o tym, aby prawidłowo ustawić ostrość, a także nie kadrować zbyt ciasno (by nie stracić tematu zdjęcia). Aby efekt był jeszcze ciekawszy, skup się na odpowiedniej długości naświetlania fotografowanego obiektu. Zwierzętom rób zdjęcia portretowe – jednak nie poddawaj się zbyt szybko, jeśli nie wyjdzie Ci za pierwszym razem. Pamiętaj, że uzyskanie interesującego obrazu wymaga czasu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć × 5 =