Człowiek i styl 

Nadchodzi zima – jak przygotować niemowlaka na chłodne i zimne dni

Zima to trudny czas dla młodych rodziców. Szczególnie Ci, którzy właśnie przywitali na świecie swoje pierwsze dziecko, ciągle zastanawiają się, czy niemowlakowi przypadkiem nie jest zbyt zimno. Bardzo często dochodzi do przegrzania malucha, który nie potrafi jeszcze sam wyregulować sobie temperatury. Jak ubierać dziecko zimą, aby zapewnić mu największy komfort?

Wygodne i ciepłe ubranka zimowe

Najlepszym sposobem na ubranie niemowlaka w zimowe dni jest założenie mu kilku cienkich warstw. Najbliżej ciała powinno być body z krótkim rękawem lub bez rękawków i rajstopki, następnie pajacyk z długim rękawem lub bluzka ze śpiochami, a na wierzch bluza lub sweter. Ta wierzchnia warstwa jest najważniejsza. Bluzy dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych materiałów, tak aby nie prowadziły do przegrzania. Najlepsza jest bawełna, a w przypadku swetrów – wełna lub kaszmir. Na koniec powinna zostać nałożona warstwa wierzchnia – dla niemowląt najlepszy będzie kombinezon. 

Zabierając niemowlaka na spacer, trzeba także pamiętać o zabezpieczeniu jego główki, szyi i rączek. Warto dokładnie przyjrzeć się czapkom dla dzieci, gdyż są one najważniejszymi elementami wierzchniej garderoby. Przez główkę ucieka duża część ciepła, przez co maluch szybko się wychładza.

Tutaj także warto zadbać o dobrej jakości, naturalne materiały, które zatrzymują ciepło, ale odprowadzą wilgoć. Na czapki i szaliki najlepiej sprawdzi się wełna merynosów, która jest bardzo ciepła i nie drapie delikatnej skóry dziecka. Trzeba także pamiętać, aby ubrać dziecko w kombinezon i czapkę przed samym wyjściem z domu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

sześć − 2 =