Dlaczego instalacje wentylacyjne są tak ważne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obiektach typu przemysłowego powstają różnego rodzaju toksyczne cząstki, które unoszą się i przemieszczają w powietrzu. Mogą tym samym stwarzać niebezpieczeństwo związane z oparami chemicznymi. Aby zapobiec takim sytuacjom w różnych firmach i halach produkcyjnych stosuje się odpowiednią do poszczególnych pomieszczeń wentylację przemysłową. W ten sposób z zakładów produkcyjnych można nie tylko usunąć szkodliwe zanieczyszczenia, ale też wprowadzić w to miejsce świeże powietrze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wentylacja przemysłowa, to niezbędny element każdego obiektu produkcyjnego, w którym powstaje szkodliwe zanieczyszczenie powietrza w przestrzeni zamkniętej. W takich warunkach pracujące osoby byłyby narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Poza tym taka wentylacja umożliwia lepszą kontrolę temperatury, co ma wpływ na bezpieczeństwo pożarowe obiektu. W praktyce stosuje się głównie dwie metody wentylacji pomieszczeń o charakterze przemysłowym – miejscowe wyciągi i rozcieńczanie powietrza.

Wentylacja dostosowana do potrzeb

W wypadku występowania wysokiego poziomu zanieczyszczenia stosuje się lokalne wyciągi. Usuwają one zanieczyszczone powietrze poprzez skierowanie go do różnego rodzaju filtrów. Następnie jest ono wydalane na zewnątrz obiektu. Natomiast w pomieszczeniach o mniejszym zanieczyszczeniu stosuje się rozcieńczenie. Ten proces miesza powietrze zanieczyszczone z czystym, które jest dostarczane z zewnątrz. W ten sposób duże wentylatory zamontowane na suficie lub ścianie bocznej zapewniają świeże powietrze na terenie obiektu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić jak nie mamy pomysłu na wykończenie wnętrz?
Każdy remont w mieszkaniu pozwala na udoskonalenie poszczególnych aspektów wyposażenia lub na podniesienie komfortu w użytkowaniu. Warto wcześniej zorientować się, […]
Jakie rodzaje masek CPAP można wyróżnić na rynku?
Jakie rodzaje masek CPAP można wyróżnić na rynku?
Maski CPAP coraz bardziej zyskują w Polsce na popularności. Nie ma co się dziwić, dzięki nim jakość snu u osób, […]
Jak stworzyć wyjątkowy klimat na ślubie?
Jak stworzyć wyjątkowy klimat na ślubie?
Wyjątkowy klimat na ślubie to nie tylko muzyka i biała suknia pani młodej. Należy też pamiętać o odpowiednich dekoracjach, przez […]