Budownictwo 

Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom – wielu z nas słyszało zapewne już to określenie nie raz, ale nie każdy wie, co w rzeczywistości dokładnie ono znaczy.
Inteligentny dom to przede wszystkim rozwiązanie, które pozwala właścicielowi na ogromną wygodę. Zainstalowanie inteligentnego systemu pozwala na zarządzanie wieloma funkcjami w domu, praktycznie bez potrzeby wstawania z kanapy.

Włączenie i wyłączenie światła, telewizora, czy regulacja poziomu ogrzewania – to wszystko możemy robić za pomocą aplikacji w naszym smartfonie. Gdy połączymy nasz system z bramą wjazdową, będziemy mieli możliwość sterowania nią bez wychodzenia z domu. Jednak to nie tylko wygoda dla użytkownika, ale również i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to podstawa

Automatyka dla domów w Krakowie znakomicie sprawdza się też w sytuacjach, kiedy przez dłuższy czas nie będziemy obecni w mieszkaniu. Gdy na przykład wyjedziemy na wakacje, możemy ustawić system tak, by imitował naszą obecność. Jedną z ciekawych opcji jest na przykład automatyczne włączanie świateł w pomieszczeniach o określonej porze.

W ten sposób dom sprawia wrażenie cały czas zamieszkałego, co prawdopodobnie odstraszy potencjalnych włamywaczy. Oczywiście dla poczucia jeszcze większego spokoju możemy zamontować w środku kamery, które będą cały czas rejestrowały to, co dzieje się w naszym domu.

Obraz jest wtedy przekazywany na nasz telefon komórkowy, a system jest w stanie samoczynnie uruchomić alarm w razie zagrożenia i poinformować służbę ochroniarską o włamaniu. Jeżeli interesuje Was  automatyka budynków Kraków oraz inne większe miasta mają firmy, które pomogą Wam w zgłębieniu tego temat.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 + 5 =